Erturgut Sanat sizler için En Popüler Caz Enstrümanlarını konu alıyor. Caz müziğinde kullanılan farklı enstrümanlar hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız doğru yere geldiniz. Tabiki de müzik ve caz sınır tanımaz, tüm müzik aletlerini tüm müzik türlerinde kullanabilirsiniz. Biz listemizi oluştururken caz tarihinde yer alan ünlü isimleri ve gruplarındaki popüler enstrümanları ele aldık.

Müzik Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp ücretsiz randevu alın!

En Popüler Caz Enstrümanları

Saksafon

En Popüler Caz Enstrümanları

Tüm zamanların belki de en ikonik caz enstrümanı olan saksafon, Ortaya çıkan farklı tarzlara uyum sağlayarak, tarihi boyunca cazda tutarlı olmuştur. Saksafon, tartışmasız cazda en çok çalınan enstrümandır ve kısmen satın alınabilirliği, nispeten basit ve mantıklı düzeni nedeniyle iyi bir başlangıç ​​enstrümanı olarak bilinir.

Eğer merak ediyorsanız saksafon çalmayı öğrenmek, kaynakların zenginliği bakımından diğer enstrümanlara göre daha kolaydır. Başlamanıza, enstrümanınızı seçmenize ve ilerleme kaydetmenize yardımcı olacak kendi rehberlerimizi bir araya getirmek için dünyanın dört bir yanından bazı profesyonel müzisyenlerle çalıştık. Saksafon Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek içi Buraya Tıklayın..

Trompet

En Popüler Caz Enstrümanları

Trompet, orijinal caz süperstarı Louis Armstrong tarafından ünlenen ilk caz enstrümanıydı. Ancak bundan daha da geriye gidersek, trompet cazın başlangıcında Buddy Bolden ve King Oliver gibi sanatçılar aracılığıyla mevcuttu. Mekanik olarak saksafondan çok daha basit bir enstrüman olsa da, her enstrüman gibi belirli bir disiplin ve çalışma gerektirir.

Trompet, muhtemelen cazda çalması en zor enstrümandır, ancak ustalaşmanın artıları (ve yeni başlayan bir korno satın almanın görece uygun fiyatı) onu denemeye değer kılıyor!

Yan Flüt

En Popüler Caz Enstrümanları

Genellikle saksafoncular, (klarnetten sonra) ‘üçüncü’ bir enstrüman olarak görülen cazda yan flütün oldukça etkili savunucuları olmuştur. Özellikle, Blue Note Records’taki Herbie Mann’in bazı kayıtlarının yanı sıra Eric Dolphy’nin Out To Lunch albümünü araştırın.

Vibrafon

En Popüler Caz Enstrümanları

Vibrafonun son derece ayırt edici sesi, çeşitli caz tarzlarında ortaya çıktı. Harika videolarını kontrol ederseniz, 4 adede kadar tokmak kullanarak hem solo enstrüman hem de armonik olarak nasıl kullanılabileceğini göreceksiniz. Çoğu zaman ikisini karıştırırlar.

Bazı harika örnekler için Gary Burton, Lionel Hampton ve Steve Nelson’a bakın.

Ritimler

En Popüler Caz Enstrümanları

Ritim bölümü, bir caz grubunun geleneksel olarak ritmik ve armonik yapısını sağlayan enstrümanları tanımlamak için kullanılır. Öncelikle davul, kontrbas, piyano ve gitarlardan örnek verebiliriz.

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!