Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizin için Dünyanın En Ünlü 8 Kemancısı konusunu ele alacağız. Seviyesi ne olursa olsun her müzisyenin ilham aldığı başka müzisyenler vardır. Keman dünyasında, hala müzisyenleri etkileyen ve keman tarihine bu güne kadar katkıda bulunmaya devam eden şaheserler yaratan 15. yüzyıla kadar uzanan ünlü kemancılar var.

Ancak, keman çalmak için yepyeni bir genç nesli etkileyen bazı modern kemancıları da küçümsemeyin. Bugün dünyanın en ünlü kemancılarından bazılarına göz atacağız. Tabiki de eksikliklerimiz olabilir, ancak biz tüm otoriteler tarafından parmakla gösterilen 8 efsaneyi kendimizce derledik..

Keman Kursumuz hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp randevu alın!

Dünyanın En Ünlü 8 Kemancısı

David Oistrakh

Dünyanın En Ünlü 8 Kemancısı

1908 doğumlu David Oistrakh’ın uzun bir ömrü olmadı. 1974’te öldü, gelecek nesiller için yaşayacak bir miras bıraktı. Bu Rus kemancı, Brahms, Mendelssohn ve Beethoven’dan birçok klasik eserle birlikte Çaykovski’nin Konçertosu’nun kayıtları ve resitalleri ile tanınıyordu .

Aynı zamanda arkadaşı olan birçok ünlü kemancı ona eserler adadı. En sevdiği şey her zaman Çaykovski’nin Konçertosuydu ve çoğu kişi onun bu ünlü parçanın en iyi kaydının onunki olduğunu düşünüyor..

Fritz Kreisler

Dünyanın En Ünlü 8 Kemancısı

İşte kayıt çağının canlandığını gören bir müzisyen. Fritz Kreisler, 1875’ten 1962’ye kadar yaşadı ve teknik olarak mükemmel olan çekici performanslarıyla tanınıyordu..

Kreisler, 1941’de bir arabanın çarpması sonrasında bir hafta süren komaya neden olan kırık bir kafatası da dahil olmak üzere hayatı boyunca birçok engelin üstesinden geldi. 1962’deki ölümünden kısa bir süre önce, ona tekrar bir araç çarptı ve onu sağır ve kör bıraktı. En popüler ve etkili eseri, Beethoven’ın D’deki Keman Konçertosu için kadansıydı .

Giuseppe Tartini

Dünyanın En Ünlü 8 Kemancısı

Giuseppe Tartini, keşiş olmasını isteyen ebeveynlerinin isteklerine karşı çıktı ve müzik dünyasına damgasını vurdu. Ayrıca Padua Üniversitesi’nde hukuk okudu ve oradan oldukça ilginç bir hayat sürdü.

Aynı zamanda Kardinal Giorgio Cornaro’nun metresi olan, alt sınıftan bir halktan olan Elisabetta Premazone ile evlendiğinde, yine tüm çevresince yadırgandı. Assisi’li Aziz Francis manastırına gitti ve burada keman okudu ve gerçek yeteneğini keşfetti. En ünlü eseri solo keman için Şeytanın Trill Sonatı olan tril kullanımıyla ünlüydü.

Lindsey Stirling

Dünyanın En Ünlü 8 Kemancısı

“Dans Eden Kemancı” ve “Hip Hop Kemancı” olarak bilinen Lindsey Stirling , dünyaya ilk kez bir kemancı olarak 2010 yılında America’s Got Talent’te göründü. Dünyanın en iyi yeteneklerinden biri olarak tanınması uzun sürmedi. Bugün profesyonel bir kemancı ve iki milyondan fazla YouTube abonesi var, kendi adını taşıyan albümüyle 100.000’den fazla satıştan bahsetmiyoruz bile.

Stirling, günümüzün en büyük hitlerinin kendi versiyonlarını yaratarak genç nesil müzik meraklılarına hitap ediyor. Ayrıca elektronik ve dubstep kombinasyonu olan kendi bestelerini de kaydediyor ve ilk albümü 2012’de iTunes Elektronik Listelerinde haftalarca bir numarada kaldı .

Arcangelo Corelli

Dünyanın En Ünlü 8 Kemancısı

1653 doğumlu Arcangelo Corelli , tüm zamanların en etkili kemancılarından biri olarak kabul edilir ve günümüzün kemancılarının çoğu, parmak teknikleri, eğilme formu ve hatta duruş dahil olmak üzere eğitimlerini ona kadar takip edebilir .

Corelli , Batı Avrupa’da bir icracı olarak ünlüydü ve iş çalmaya geldiğinde, cırtlak bir sese sahip olduğunu düşündüğü aşırı yüksek notalardan hoşlanmamak da dahil olmak üzere bazı ilginç önyargıları vardı. Kendi bestelerinin çoğu, en yüksek dizede re veya altında çalınmak üzere yazılmıştır .

Antonio Vivaldi

Dünyanın En Ünlü 8 Kemancısı

Corelli’den 25 yaş daha genç olan Antonio Vivaldi daha sonra onun rakibi olduğunu kanıtlayacaktı. Müziği, ölümünden sonra neredeyse modası geçmiş, ancak Alfred Casella ve Fritz Kreisler tarafından canlandırıldı, öyle ki Vivaldi bir kez daha Bach ve Handel ile birlikte tarihin en iyi üç bestecisi arasındasayılıyor .

Rahip, Eğitimci ve Besteci Antonio Vivaldi , eşsiz teknik hassasiyetiyle biliniyordu ve müziğiyle görüntüler yaratabiliyordu. Örneğin Four Seasons’ta kuşların cıvıltıları, fırtınalar ve hatta donmuş göllerin seslerini yaratıyor.

Frank Peter Zimmermann

Dünyanın En Ünlü 8 Kemancısı

Frank Peter Zimmermann solo kariyerine 1983’te başladı ve kısa süre sonra tekniği ve saf ve güçlü sesiyle öne çıktı. EMI için en ünlü konçertolardan bazılarını çaldı ve aynı zamanda çağdaş müzikle de uğraştı.

Sanatçı, Brett Dean ve Matthias Pintscher gibi bestecilerin eserlerinin prömiyerini yaptı ve şimdi oda müziğine yakınlığı var, Trio Zimmermann’ı çellist Christian Poltera ve viyolacı Antoine Tamestit ile bir araya getirdi. 2013 yılında üçlü bir BBC Müzik Dergisi Oda Ödülü aldı.

Ginette Neveu

Dünyanın En Ünlü 8 Kemancısı

1919 doğumlu Ginette Neveu, 30 yaşında bir uçak kazası sonucu trajik bir şekilde öldü. Ancak bu gezegende geçirdiği 30 yılda müzik dünyasında inanılmaz bir iz bıraktı. En popüler parçalarından bazıları, Chausson’s Poeme ve Sibelius Keman Konçertosu, işindeki yoğunluğu gösteriyor.

Yedi yaşında dünyaya giriş yapan Ginette , Wieniawski Yarışması’nda birincilik elde etmeye devam edecek ve ardından dünyayı gezmeye başlayacaktı. Neveu, Poulenc’in Keman Sonatı’nın dünya prömiyerini yaptı ve bu ve diğer parçaları rakipsiz bir yoğunlukta çaldı.

Keman ile ilgili tüm soru işaretleriniz için hemen bizi arayabilirsiniz. Deneyimli öğretmenlerimize danışarak tüm aklınıdaki tüm soru işaretlerini giderebilir, daha sonrasında gönül rahatlığı ile derslerimize başlayabilirsiniz..