Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Daha İyi Şarkı Söylemek İçin 7 İpucu konusunu ele alacağız.. Herkes yüksek notaları çıkarabilen ve mükemmel perdeyi koruyabilen güzel bir sese sahip olmasa da, herkes şarkı söyleme sesini iyileştirme yeteneğine sahiptir. Daha iyi bir şarkı söyleme sesinin nasıl elde edileceğine dair bazı öneriler..

Şan Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsin Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp ücretsiz randevu alabilirsiniz..

Daha İyi Şarkı Söylemek İçin 7 İpucu

Biraz Özgüven

Daha İyi Şarkı Söylemek İçin 7 İpucu
Daha İyi Şarkı Söylemek İçin 7 İpucu

Bir bakıma, şarkıcılar kibirli olmalı, aynada kendinize bakarak başlayın! İster inanın ister inanmayın, bir ayna tonunuzu geliştirmenize yardımcı olabilir. Bir aynanın önünde şarkı söylemeyi deneyin ve hareketlerinizi ve tekniğinizi yakından inceleyip analiz edebileceksiniz. 

Şarkı söylerken duruşunuzu, yüz hareketlerinizi ve göğsünüzü inceleyin, doğru ve yanlış yaptığınızı fark etmeye başlayacaksınız. Sesini nasıl etkilediğini görmek için farklı duruşlar, vücut pozisyonları ve yüz bükülmeleri ile şarkı söylemeye çalışın. Sırtınızı düzleştirmek, ayaklarınızı yerde düz tutmak ve başınızı biraz daha yukarı kaldırmak gibi basit bir şey yaparak sesteki farklılıklar karşısında şok olabilirsiniz.

Uygulama

Daha İyi Şarkı Söylemek İçin 7 İpucu
Daha İyi Şarkı Söylemek İçin 7 İpucu

Gerçekten gelişmek için, ses sınırlamalarınızı sürekli olarak test etmeniz gerekir, tabii ki mantıklı bir şekilde. Bunun üzerinde çalıştığınızdan emin olun. Kendinize zarar vermemek için ve düzenli olarak pratik yaptığınızdan emin olun. Belirlenmiş uygulama alanı, şarkı söylemeye belirli zamanlar ayırın ve pratik yaparken odaklanın. Doğru şarkı söyleme alıştırmaları ve yeterli alıştırma ile tonunuzun geliştiğini ve özgüveninizin arttığını göreceksiniz!

Doğru Nefes Almayı Öğrenin

Daha İyi Şarkı Söylemek İçin 7 İpucu
Daha İyi Şarkı Söylemek İçin 7 İpucu

Nefesinizi ve nefesinizi doğru bir şekilde yöneterek şarkı söyleme sesinizi önemli ölçüde geliştirebilirsiniz. Pratik yaparak, doğru nefes alma, bir elinizi gövdenizin üst kısmına ve diğer elinizi göğsünüzün alt kısmına, kaburgaların altına yerleştirmeyi deneyin. Nefes alın ve üst elin olduğu yerde kaldığından emin olun. Hiç hareket etmemelidir. Alt el düşmeli ve ardından yükselmelidir.

Denenecek başka bir nefes egzersizi: dörde sayarak içe doğru nefes alarak başlayın, ardından sekize kadar sayarak nefes verin. 24 veya 28’e (veya gidebildiğiniz yere kadar) ulaşana kadar nefeslerinizi dörde kadar artırmaya devam edin. Bu alıştırma size havayı nasıl kontrol edeceğinizi öğretir. Daha ayrıntılı nefes egzersizleri için vokal koçunuza danışın.

Özel Şan Dersleri Alın

Daha İyi Şarkı Söylemek İçin 7 İpucu
Daha İyi Şarkı Söylemek İçin 7 İpucu

Nasıl daha iyi bir şarkı sesi elde edeceğinizi merak ediyorsanız, en kolay strateji bir profesyonelle çalışmaktır! Şarkı dersleri şarkı söyleme sesinizi geliştirmenin ve potansiyelinizi en üst düzeye çıkarmanın en etkili yoludur. Ancak unutmayın, çoğu öğrenci yalnızca öğretmenleri kadar iyidir. 

Bu, şarkı söylemenin içini ve dışını bilen birini bulmanız gerektiği anlamına gelir. Nitelikli bir öğretmen size tam olarak nasıl pratik yapacağınızı, doğru nefes alma tekniklerini nasıl oluşturacağınızı, ideal şarkı söyleme duruşunu ve sağlıklı şarkı söyleme alışkanlıklarını öğretebilir. Şan dersleri finansal bir yatırım olsa da, deneyimin uzun vadede sizi kurtaracağını her zaman düşünün. Erturgut Sanat Merkezi sizlere yardımcı olmak için burada!

Sesinizi Bulun

Daha İyi Şarkı Söylemek İçin 7 İpucu

Birçok yeni şarkıcının yaptığı kritik bir hata, diğer sanatçıların tarzlarını kopyalamaktır, bu da kendi şarkı söyleme tarzınızı oluşturmanıza izin vermez. Başka bir şarkıcıyı taklit ederek başladıysanız, alışkanlığın bir noktada bırakılması gerektiğini bilmelisiniz. Kendi benzersiz tarzınız ve zihniyetiniz, “normal şarkı söyleme sesinizin” neye benzemesi gerektiğini belirlemede uzun bir yol kat ediyor. Şarkı söyleme sesiniz asla başka birininkiyle tam olarak eşleşmeyecek, bu yüzden kendi tarzınızı bulmak için biraz zaman harcamak akıllıca olur!

Dramayı Bul

Daha İyi Şarkı Söylemek İçin 7 İpucu

İyi şarkıcılar duygularını dinleyicilerine iletirler. Dramatik hikayeler anlatmak ve duyguları keşfetmek için seslerini kullanırlar. Şarkı söylemek bir bakıma oyunculuktur. Bu belirli anlarda bu duyguları gerçekten hissetmiyor olsanız bile, performans için duygu ve duygular yaratmanız gerekir. En iyi tavsiye onunla eğlenmektir ve izleyicileriniz tutkunuzu görecektir!

Sağlığınızı Koruyun

Daha İyi Şarkı Söylemek İçin 7 İpucu

Bir şarkıcı olarak vücudunuz sizin enstrümanınızdır. Bu yüzden ona özellikle dikkat edin! Örneğin alkol sizi ve sesinizi kurutabilir, pek çok şarkıcı bundan kaçınır. Süt veya diğer süt ürünlerini tüketiyorsanız, süt ürünleri boğazınızda bir kaplama bırakacağından, bunları suyla yıkayın. Sesinizi aşırı kullanmaktan, doğru teknik olmadan kemer sıkmaktan veya bağırmaktan kaçının, çünkü bunların hepsi olabilir.

Çözüm

Daha İyi Şarkı Söylemek İçin 7 İpucu

Her şeyden önce, çok çalışmanız ve akıllıca çalışmanız gerekir. Bu, etkili ve düzenli bir şekilde pratik yapmak ve asla doğru teknikten ödün vermemek anlamına gelir. Ayrıca başkalarının önünde şarkı söyleyin ve onlardan dürüst geribildirim isteyin. Yapıcı eleştirilere açık değilseniz asla gelişemezsiniz! Daha iyi bir şarkı söyleme sesi elde etmek için yukarıdaki stratejileri kullanın ve pratik yapmaya devam edin. İyi şanlar!