Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Çiziminizi Geliştirmek İçin 5 İpucunu ele alacağız.. Çizimlerinizi geliştirmenizi sağlayacak binlerce ipucuna internet ortamında rastlayabilirsiniz. Çoğu ipucu göreceli olarak ele alınsa da bugün sizler için genel geçer ipuçlarını ele aldık. Sadece okumakla kalmayın. Hareket vakti! kaleminiz bir yerlerde sizi bekliyor..

Resim Kursu hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın.. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşın ve randevu alın..

Çiziminizi Geliştirmek İçin 5 İpucu

Sıradan Şeyler Çizin

Çiziminizi Geliştirmek İçin 5 İpucu

Odanıza bakın ve sıradan bir objeye odaklanın. Çizin. Sayfayı mini bir günlük gibi kullanarak çizdikleriniz, hava durumu, gün hakkındaki düşünceleriniz hakkında notlar alın.

Eskiz Defterinize Karalama Yapın

Çiziminizi Geliştirmek İçin 5 İpucu

Yeni bir alışkanlık başlatın, her gün 15-30 dakikanızı eskiz defterinize çizim yapmaya ayırın. Anahtar tüyo, çizim çalışmanıza her gün geri dönmektir. Bu yaratıcı çarkları döndürmeye devam edin. Dilediğiniz kadar çizin, bitince sayfayı çevirin. Günde bir sayfa olması gerekmez, sayfalar birkaç gün boyunca çalışılabilir. Ama buna devam edin ve her gün biraz arttırarak yapın. Ayrıntıları eklemeye ve yeni şeyler denemeye devam edin. Farklı türde çizgiler ve desenler geliştirme alıştırması yapın.

Daireler Çizin

Çiziminizi Geliştirmek İçin 5 İpucu

Çemberler zordur. Sonuçlarınızı yargılamadan hızlı çalışmayı, daireler çizmeyi deneyin. Bunu herhangi bir çizim aracıyla yapabilirsiniz ve her biri biraz farklı teknik sağlayacaktır. Bunun el becerinize yardımcı olduğunu ve hassasiyetinizi geliştirdiğini göreceksiniz. Çizdiğiniz her şeyi değerlendirmemeye çalışın, sadece çizin. Sürece girin. Bir kalıbın parçası olarak veya eğlenceli, zıplama enerjisi eklemek için hemen hemen her sayfaya bazı daireler atın. Denemeye ve uygulamaya devam edin! Örtüşen daireler çizebilirsiniz. Veya diğer dairelerin içine ve çevresine daireler koyarak gevşek eşmerkezli daireler çizin.

Tekrarlanan Desenler Çizimi

Çiziminizi Geliştirmek İçin 5 İpucu

Küçük bir simge, desen, motif, sembol, şekil veya işaret düşünün. Sayfa boyunca tekrarlayın. Mümkün olduğu kadar çok farklı şekiller düşünmeye çalışın. İşte Alan Notlarında çeşitli kalemlerle desen sayfaları.

Farklı Çizim Araçlarıyla Denemeler Yapın

Çiziminizi Geliştirmek İçin 5 İpucu

Kömür, pastel ve Neocolors gibi sanat malzemeleri kullanın. Çizim araçlarınızı değiştirdiğinizde, deneyiminizi de değiştirecek ve doğal olarak farklı türde teknikleri keşfedeceksiniz. Akışkan hareket işaretleri yapmak için tüm kolunuzu hareket ettirerek deney yapın. Bir kurşun kaleme veya tükenmez kaleme geri döndüğünüzde yeni fikirleriniz ve bakış açılarınız olacak.

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!