Erturgut Sanat olarak bu yazımızda sizlerle birlikte Artık Örümcek Ağlarıyla Müzik Yapılabiliyor! konusunu ele alacağız. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte herşey kodlanabilir bir hal aldı ve bu kodları frekansları dönüştürmek uzun süredir popülerliğini koruyor..

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nden (MIT) bilim insanları örümceklerin ağlarından çıkan müziği frekanslara çevirerek kaydetmeyi başardı. Örümcek ağlarındaki her bir telin uzunluğu ve kalınlığının aynı telli enstrümanlardaki gibi farklı bir frekansa denk geldiği tespit edilirken çıkan sesler arp sesleriyle özleştirildi..

Artık Örümcek Ağlarıyla Müzik Yapılabiliyor!

Araştırmanın başında bulunan Dr. Markus Buehler uzun süredir maddelerinin ritim ve melodisi üzerine çalışmalarını sürdürüyor. Araştırması hakkında açıklama yapan Dr. Markus Buehler: “Örümcek ağlarından çıkan müzik insanların daha önce tecrübe ettiğinden çok daha farklı ilhamlar sunabilir,” açıklamasını yaptı..

Örümcek Ağlarından Müzik Oluşturulma Süreci

Doğal bir örümcek ağı iki boyutlu bir lazer sistemi ile tarandıktan sonra bilgisayar sisteminde ağ çok boyutlu olarak güncelleniyor. Araştırmacılar özel bir yazılım ile her bir örümcek ağına bir frekans ataması yaptılar. Örümcek ağları ise frekans ataması olarak notalara dönüştürüldü..

Artık Örümcek Ağlarıyla Müzik Yapılabiliyor!

Buehler, müzikal araştırmanın yanı sıra bu çalışmanın örümceklerin doğası hakkında da bir sonuca ulaşabileceğini savunuyor. Sesler ile örümceklerin doğası, rutini gibi bir çok konuda araştırma konusu açılabilir..

Buehler, örümcek ağlarının incelenmesi ve frekanslara çevrilmesiyle örümceklerin kendi aralarındaki iletişimi de çözebilineceğini savunuyor. Buehler araştırması hakkında şu açıklamayı yaptı: “Şimdi temelde örümceklerin dilini kullanabilmek için yapay sinyaller üretmeye çalışıyoruz. Örümcekleri belli bir ritim ya da titreşime maruz bıraktığımızda hareketlerini etkileyip etkileyemediğimize ve onlarla iletişim kurup kuramadığımıza bakacağız. Bu gerçekten heyecan verici bir düşünce.”

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!