Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Anime Ve Manga Karakterleri Nasıl Çizilir? konusunu ele alacağız.. Pek çoğumuz hayatımızın bir döneminde anime izlemiş ya da mangaları okumuşuzdur. Belki Japon kültürüne o kadar aşina olmasak da en azından Thusubasa’yı ya da Pokemon’u biliyoruzdur. Peki resim çizmeyi öğrenmek isteyen ya da bir süredir resim çizen biri olarak anime ve manga karakterleri nasıl çizilir hiç merak ettiniz mi? 

Eğer cevabınız evet ise bu yazımızda sizler için temel olarak anime ve manga karakterlerini çizerken bilmeniz gerekenleri anlatmaya çalıştık. Siz de kaleminizi ve kağıdınızı alıp hayal dünyanızdaki karakterleri çizmek istiyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Resim Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp ücretsiz randevu alın!

Anime Ve Manga Karakterleri Nasıl Çizilir?

Karakterlerin Anatomilerini Çizmek     

Anime Ve Manga Karakterleri Nasıl Çizilir?
Anime Ve Manga Karakterleri Nasıl Çizilir?

Anatomi hakkında temel bir fikre sahip olmak faydalı olsa da, Manga oranları gerçek bir insan vücudundan yeterince farklıdır ve gerçek anatomi konusunda amatör olsanız da tam bir manga anatomisi çizebilirsiniz. Modern figür çiziminde olduğu gibi, vücudu belirli bir oran çizelgesine göre temel şekillere böleceksiniz. Tabi ki buradaki oranlar, çizdiğiniz anime tarzına göre değişecektir.

Örneğin, shojo ve shonen çizimleri vücutlarıyla orantılı olarak oldukça büyük kafalara sahiptir. Bu, çoğunun yaklaşık 1/2 kafa boyunda bir gövdeye sahip olacağı anlamına gelir. Ana karakterler nadiren tombuldur, ancak shojo ve shonen’deki kahramanlar hala çocuk olduklarından, Seinen ve Josei’nin abartılı inceliğinden yoksun olacaklardır. Bacaklar yaklaşık 3 1/2 kafa alır, bu yüzden vücudun yarısından biraz daha fazlasına tekabül eder.

Daha gerçekçi bir tarzda bile, anime karakterleri çok uzun bacaklara sahip olma eğilimindedir. Batı figürü çizimi için kullanılan 7 1/2 kafanın aksine anime çizimlerinde çoğu bacaklardır. Gövdeler omuzdan kasığa kadar iki ila iki buçuk kafa arasında değişir ve omuzlar başın genişliğinin yarısından az olmamalı ve tam genişlikten fazla olmamalıdır.

Karakterlerin Duruşlarını Çizmek 

Anime Ve Manga Karakterleri Nasıl Çizilir?
Anime Ve Manga Karakterleri Nasıl Çizilir?

Anime ve manga çizimlerinde çizim pozlarını geliştirmenin iki yolu vardır. Bunlardan en önemlisi perspektifte gerçekten iyi olmanız gerektiğidir. Böylece temel şekilleri en baştan doğru perspektifte çizebilirsiniz.

Bir diğer önemli nokta ise örnekleri kullanmaktır. Bununla birlikte, manga pozları genellikle oldukça sıra dışı ve abartılı olduğundan, doğru kaynağı bulmak zordur.

Doğru bakış açısını ve kısaltmayı uygulamanın iyi bir yolu, pozları iyi bilinen mangalardan kopyalamaktır. İlerledikçe, kendi anime çizimlerinizde doğru kısaltmayı otomatik olarak kullanmaya başlayacaksınız.

Karakterlerin Duygularını Çizmek

Anime Ve Manga Karakterleri Nasıl Çizilir?

Anime’de duyguları göstermek için belirli kurallar ve bir manga yüzü için belirli yüz ifadeleri vardır. Örneğin, korku genellikle karakterin kasılmasıyla tasvir edilir, neşeli ifadeler arasında göz kapakları yukarı doğru kemerli kapalı gözler ve çenenin hemen altına bastırılmış yumruklar bulunur. Belirli ifadelerin kurallarını öğrenmek için en sevdiğiniz anime ve manga’yı izlemek sizin için çok verimli bir kaynak olacaktır.

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir