Erturgut Sanat olarak bugün sizlerle 3 Adımda Yan Flüt Öğrenmek konusunu ele alacağız.. Yan Flütü doğru ve verimli bir şekilde öğrenebilmek için bir kaç unsurun bir araya gelmesi gerekmektedir. Gelin birlikte tek tek bu unsurları ele alarak doğru ve verimli bir şekilde nasıl yan flüt öğrenilir inceleyelim..

Yan Flüt Kursu hakkında daha ayrıntılı yazımızı okumak için Buraya Tıklayın.

1. Adım: Doğru Enstrüman Seçimi

Doğru ve verimli bir enstrüman eğitimi, doğru sesleri verebilecek kalitede bir enstrümanla mümkün olabilir. Piyasada çok geniş fiyat yelpazesinde yüzlerce marka model bulunmaktadır. Şunu belirtmek gerekir ki maalesef fiyat ile enstrüman kalitesi doğru orantıda. Ancak başlangıç seviyesinde uçuk fiyatlara bir enstrüman almanıza gerek yok, bu seviyede eğitiminizi destekleyecek bir yan flüt işinizi görecektir..

3 Adımda Yan Flüt Öğrenmek

Özellikle başlangıç aşamasındaysanız ve enstrümanı nasıl deneyeceğinizi bilmiyorsanız kesinlikle yan flütü denetebileceğiniz ve kalitesini anlayabilecek biriyle müzik dükkanından almanızı tavsiye ederiz. Enstrümanın güzel ve ışıltılı gözükmesi yeterli değildir. Örneğin kapaklarının tam kapanabilmesi, malzemesi gib unsurlar da göz önünde bulundurulmalıdır.

Ücretsiz Enstrüman Alım Rehberimizden yararlanmak için hemen bizimle iletişime geçin! İletişim bilgilerimiz için Buraya Tıklayın..

Uygun Fiyata Yan Flüt Alma Rehberi yazımızı okumayarak yan flüt alma konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.. Okumak için Buraya Tıklayın..

2. Adım: Doğru Kurs, Doğru Öğretmen

3 Adımda Yan Flüt Öğrenmek

Şunu net olarak belirtelim, eğitim kişiye özeldir. O nedenle Youtube videolarından enstrümanı verimli ve doğru öğrenmek bize göre mümkün değildir. Hızlı ve verimli bir öğrenme için kesinlikle birebir, interaktif bir kurs almanız önemlidir.

Kurs seçiminde ise titiz davranmakta yarar var zira eğitim biraz da iletişim işidir. Ders alacağınız kişi hem enstrümanda çok iyi olmalı hem de bilgiyi doğru iletme yetisine sahip olmalıdır. Erturgut Sanat Merkezinde öğretmen kadrosunun tamamı enstrümanda yıllar içinde deneyimleşmiş ve pedagojik eğitimini tamamlamış öğretmenlerden oluşmaktadır.

Eğitime başlamadan önce Erturgut Sanat Merkezinde Ücretsiz Deneme Dersine katılmanızı tavsiye ederiz. Ücretsiz deneme dersine katılarak öğretmenlerimizi tanıyabilir, ders işleyişi hakkında bilgiler edinebilir ve aklınızdaki soru işaretlerini derse başlamadan giderebilirsiniz. Hemen biz ulaşarak Ücretsiz Deneme Dersi için randevu oluşun. İletişim bilgilerimiz için Buraya Tıklayın..

3. Adım: Etüt Tekrarları Ve Ev Çalışmaları

3 Adımda Yan Flüt Öğrenmek

Yan Flüt kursuna yazıldıktan sonra sizin için hazırlanan programa sadece derslerde değil evde de sadık kalmanız yan flüt eğitiminizi hızlandıracak ve kolaylaştıracaktır. Yan Flüt öğretmenin verdiği ev etütlerini her gün en az 30 dk çalışılması eğitimin kalitesi ve hızı bakımından son derece önemlidir.

Bu başlık aslında “Ne Kadar Sürede Yan Flüt Çalmayı Öğrenirim?” sorusunun da cevabını barındırır. Enstrümana ne kadar vakit ayırırsanız o kadar hızlı çalmayı öğrenirsiniz. Ayıracağınız vaktin de verimli olması son derece önemlidir.

Öğrenme hızınızı belirleyen bir diğer kriter ise hangi seviyede öğrenmek istemenizdir. Eğer profesyonel olarak, konservatuar düzeyinde yan flüt çalmak istiyorsanız hayat boyu öğrenim içinde olmalısınız ve kurs programınız da bu doğrultuda değişecektir. Ancak hobi amaçlı, sevdiğiniz eserleri çalmak için yan flüt öğrenmek istiyorsanız yukarıda da belirttiğimiz gibi günde 30 – 40’lık bir çalışmayla kısa sürede amacınıza ulaşabilirsiniz..

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!