Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Yılbaşı Gecesi İçin Harika Şarkılar konusunu ele alacağız.. İster şimdiye kadar tanıştığınız herkes için devasa bir ev partisi veriyor olun, ister birkaç arkadaşınız ve ailenizle ölçülü bir gece geçiriyor olun, Yılbaşı gecesinde gece yarısına kadar ayakta kalacağınız hemen hemen bir gerçektir.

Konfeti krakerlerini doldurup gaza basarken, gecenin çalma listesini bu hit parçalarla donatın. Gecenin sahip olabileceği her atmosferi kapsayacak melodilere ihtiyacınız olacak:  başrol için en iyi içki şarkıları, gece yarısı için parti şarkıları ve en iyi aşk şarkıları gelecek. Tür ne olursa olsun, sizi ele alacağız, çünkü en iyi parçaları döndürmek, suarenizin şimdiye kadarki en iyi partilerden biri olması gerektiği anlamına geliyor, değil mi? 2023’ü bu yeni yıl şarkılarıyla devam etmek istediğimiz gibi çalalım.

Müzik Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp ücretsiz randevu alabilirsiniz..

Yılbaşı Gecesi İçin Harika Şarkılar

1999’ – Prince

Yılbaşı Gecesi İçin Harika Şarkılar
Yılbaşı Gecesi İçin Harika Şarkılar

Prince’in parti marşı, Millennium Eve’den yirmi yıl sonra bile her yıl sert vuruyor, ancak 2021’de bunda biraz hüzünlü bir şeyler var. Çoğumuz bu NYE’de ‘1999’daki gibi parti’ yapamayacağız, pek değil ama bu zaten bir parti yapamayacağımız anlamına gelmiyor. Sadece Purple One’ın ‘judgement day’ ve ‘my life away’ dansıyla ilgili oldukça kaderci sözlerini çok yakından dinlememeye çalış.

‘New Year’s Resolution’ – Camera Obscura

Yılbaşı Gecesi İçin Harika Şarkılar
Yılbaşı Gecesi İçin Harika Şarkılar

Belle & Sebastian’dan bıktınız ama yine de İskoç ve twee bir şeyler mi arıyorsunuz? Pekala, ‘Let’s Get Out of This Country’ ve ‘Underachievers Please Try Harder’ gibi adlarla beş güzel indie pop albümü çıkaran 4AD’nin Camera Obscura’sından ve ‘Desire Lines’tan bu 2013 melodisinden başkasına bakmayın.

‘Let’s Start the New Year Right’ – Bing Crosby

Yılbaşı Gecesi İçin Harika Şarkılar
Yılbaşı Gecesi İçin Harika Şarkılar

Bing Crosby—Mr. Holiday Inn’in kendisi, Marjorie Reynolds ve arkadaşı Fred Astaire’in başrollerini paylaştığı 1942 yapımı Holiday Inn filminde Irving Berlin’in kaleme aldığı bu melodiyi söyledi. Film ayrıca, 78 RPM’de (RIP) plak olarak piyasaya sürüldüğünde bu şarkının b-side olduğu Akademi Ödüllü ‘Beyaz Noel’i de içeriyordu.

‘New Year’s Resolution’ – Otis Redding and Carla Thomas

Yılbaşı Gecesi İçin Harika Şarkılar
Yılbaşı Gecesi İçin Harika Şarkılar

Marvin Gaye ve Tammi Terrell’in (ve Kim Weston ve daha fazlasının) başarısını tekrarlamak isteyen Stax Records, bir albümü bir araya getirmek için en büyük yıldızlarından ikisini birleştirdi. Sonuç, 1967’nin küçük ruh klasiği “King & Queen”, Thomas ve Redding’in desteğiyle Isaac Hayes ve Booker T & the MGs ile altı günde kaydedildi. LP, Redding’in trajik uçak kazasından bir yıl önce büyük bir yıldız olmasına yardımcı oldu.

‘Happy New Year’ – Abba

Yılbaşı Gecesi İçin Harika Şarkılar

Efsanevi İsveçli hit yapımcılar, yeni yıla bu övgüyü, on yılın başındaki 1980 albümleri ‘Super Trouper’a dahil ettiler. 70’lerin kapanışıyla ilgili bir tür retrospektif, Euro mega yıldızları mırıldanıyor, ‘On yılın sonu / Bir 10 yıl daha sonra, ne bulacağımızı kim söyleyebilir?’ Ne yazık ki cevap, bu yılki beklenmedik geri dönüşten önceki bir Abba albümü daha oldu.

‘The Final Countdown’ – Europe

Yılbaşı Gecesi İçin Harika Şarkılar

Avrupa’nın anavatanı dışında hiç kimse İsveçli rock grubu hakkında gerçekten bir şey bilmiyor… bir şey dışında: 1986’da, yakından incelendiğinde Venüs’e (!) her türlü geri sayıma dayalı kutlamanın fırtınalı resmi müziği olarak.

‘Bringing In A Brand New Year’ – Charles Brown

Yılbaşı Gecesi İçin Harika Şarkılar

Texas-bluescu ve Rock and Roll Hall of Famer Tony ‘Charles’ Brown, keşfedilmeden önce 1940’larda bir çırak elektrikçi, lisede kimya öğretmeni ve hardal gazı işçisiydi. Bu, hem solo sanatçı hem de Three Blazers’ın bir üyesi olarak gülünç derecede üretken bir kariyere sahip sayısız tatil şarkısından ve çeşitli plak şirketlerinde 100’ün üzerinde single’ından sadece biri.

‘Funky New Year’ – The Eagles

Yılbaşı Gecesi İçin Harika Şarkılar

Los Angeles’ın 1970’lerin lords of white-funk’ından bir albüm dışı külçe olan bu şarkı, grubun ‘Please Come Home For Christmas’ şarkısının b yüzüydü. Grup, ticari açıdan başarılı 1979 albümleri “The Long Run” için iki yıllık oturumlar sırasında her iki mevsimsel melodiyi de kaydetti .

‘Gonna Make it Through This Year’ – Great Lake Swimmers

Yılbaşı Gecesi İçin Harika Şarkılar

Americana’dan nefret edenler için Americana, Tony Dekker’in Great Lake Swimmers’ını tanımlamanın iyi bir yolu. Bununla ilgili ironik olan kısım, on yıldır devam eden pastoral grubun Kanada, Ontario’dan olması ve yine de burada bize harika ülkemizin en iyi tarafını gösteriyor olmaları.