Erturgut Sanat ailesi olarak bu yazımızda Yeni Başlayanlar İçin Gitar Dersleri‘ni ele alacağız. Gitar eğitimine başlamak isteyenler için ders işleyişi hakkında merak ettikleri konuları tam kapsamlı olarak ele almaya çalışacağız..

Yüksek eğitimli, profesyonel eğitmenlerimiz, Erturgut Sanat Merkezinin yıllar içinde oluşturduğu geniş metotları kullanarak yeni başlayanlara gamlar, akorlar, akort, arpejler ve ritim dahil olmak üzere temellerden başlayarak gitar dersleri verir. 

Gitar Derslerine İlk Adım

Yeni Başlayanlar İçin Gitar Dersleri

Gitar derslerinin temelini gitarı tutuşu ve gitarla duruş konuları oluşturur. Ardından temel parmak egzersizlerine geçilir.. Bu aşamadaki egzersizleri gitara yeni başlayan öğrenciler için biraz zorlayıcı ve sıkıcı olabiliyor ancak unutmayın bu seviyelerin atlanarak ya da tam öğrenmeden geçilmesi gitar eğitiminizi ileri seviyelerde çok zorlayacaktır.

Örneğin temel parmak egzersizleri sayesinde tellere doğru basmayı öğrenirsiniz, tellere doğru basarak ileri seviyelerde teknikleri daha doğru uygularsınız, teknikleri doğru yaparak daha ileri seviyede harika sololar atabilirsiniz..

Gitar eğitiminde tüm egzersiz ve etütler bir zincirin halkaları gibi birbirlerine bağlıdır. Gitarda profesyonelleşmek için tüm halkaları sağlam oluşturmanız gerekmektedir..

Nota, Akor Ve Ritim Eğitimi

Yeni Başlayanlar İçin Gitar Dersleri

Nota eğitimi çoğu müzik öğrencisinin gözünü korkutuyor ancak doğru bir müfredat ve deneyimli bir öğretmen ile nota eğitiminin aslında hiç de korkutucu ve zor olmadığını göreceksiniz. Yeni bir dil öğrenmek gibi düşünebilirsiniz. Bu dili kısa sürede öğrenebilir, birlikte müzik yaptığınız arkadaşlarınızla ve daha önemlisi yaratacağınız şarkılarla müzik dilini konuşabilirsiniz..

Akor çalışmalarını tamamladıktan hemen sonra temel ritimleri öğrenmeye başlarsınız.. Burada sağ ve sol el koordinasyonu oluşmaya başlayacak ve gitara tam anlamıyla hakim olmaya başlayacaksınız. Ritimler kolaydan nispeten zora doğru sıralanarak işlenir ve şarkı çalışmalarıyla desteklenir..

Gitarda temel egzersizlerde seviye atlandıktan sonra akor eğitimine geçilmektedir. Gitarda akor çalışmaları en eğlenceli çalışmaların başında gelir. Yavaş yavaş güzel sesler çıkarmaya başlar, kendinizi daha iyi motive etmeye başlarsınız..

Şarkı Çalışmaları Ve Orta Seviyeye Giriş

Yeni Başlayanlar İçin Gitar Dersleri

Burada sizin yapmak istediğiniz müzik türü devreye girmeye başlar. Gitar öğrencilerine müzikal gelişimin ilk aşamalarında rehberlik etmek için şarkılar kullanılır. 

Başlangıç ​seviyesi ​gitar derslerimiz yaratıcılığa ilham verir ve haftalık özel gitar dersleri ve aynı seviyede oluşturduğumuz grup provaları ile yeni öğrencilerin birinci sınıf gitaristlere dönüşmesine yardımcı olmak amaçlanır.. 

Erturgut Sanat’ın temel felsefesi, öğrencilerin müzikal yeterlilik kazanmasının en iyi yolunun performansa dayalı müzik eğitiminden geçmesidir. Gitar öğrencilerine yönelik tüm derslerimizin bir performans yönü vardır.

Seviye Atlamak Ve Hızlı Gelişmek Sizin Çalışmalarınıza Da Bağlı

Yukarıda bahsettiğimiz başlangıç seviyesi gitar eğitimi aşamalarını tamamlama süreniz sizin çalışmalarınız ve etütlerin tekrarına göre biçimlenir. Gitara ne kadar vakit ayırırsanız o kadar verimli ve hızlı ilerleyebilirsiniz..

Bu yazımızda sizlerle birlikte başlangıç seviyesi gitar eğitimi aşamalarını ele aldık. Orta seviye ve profesyonel gitar eğitimlerinde daha çok teknik ve müzikal bilgiler devreye girmektedir. Gitar kursu hakkında ayrıntılı bilgiler için Buraya Tıklayın.. Aklınıza takılan diğer soru işaretlerini gidermek için Buraya Tıklayarak bize ulabilirsiniz..

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!