Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Ses Eğitimi İçin En Uygun Yaş konusunu ele alacağız.. Şarkı söylemeyi öğrenmek evrensel olarak ödüllendirici bir deneyimdir. Pek çok çocuk, çok küçük yaşlardan itibaren şarkı söylemekten hoşlanır ve her yaştan insan, çok az veya hiç müzik deneyimi olmadan bile şarkı söylemeyi öğrenebilir. Şarkı söylemeyi öğrenmek için en iyi yaş, fiziksel olgunluğa daha az ve daha çok kendi kendine motivasyon, mevcut uygulama süresi ve odaklanma yeteneği gibi faktörlere bağlıdır. 

Şan Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp ücretsiz randevu alabilirsiniz..

Ses Eğitimi İçin En Uygun Yaş

Ses Eğitimi İçin En Uygun Yaş
Ses Eğitimi İçin En Uygun Yaş

Şarkı söylemek, diğer enstrümanlarla ilgili ince motor becerilere ve koordinasyona bağlı olmadığından, şarkı söyleme derslerine başlamak için en iyi yaş öğrenciden öğrenciye değişir. Bununla birlikte, şarkı söylemeyi öğrenmek, düzenli uygulama, odaklanma ve ayrıntılara dikkat gerektirir.

Şan derslerine başlayan öğrenciler, ders odasına odaklanacak ve eğitmenlerinin koçluğunu takip edecek kadar sosyal olarak olgun olmalıdır. Çocuklar genellikle 7 ila 9 yaşları arasında bu tür bir eğitime hazırdır. İnsan sesi yaşam boyunca olgunlaşmaya devam eder, bu nedenle her yaştan öğrenci şarkı söyleme derslerinden yararlanabilir.

Bir çocuğun şarkı söyleme derslerine başlamaya hazır olup olmadığını ölçmeye yardımcı olabilecek birkaç faktör vardır. Çoğunlukla, çocuklar yönlendirme alacak ve bir uygulama programı sürdürecek kadar olgunsa, şarkı söyleme derslerine başlamaya hazırdırlar. 

Ses Eğitimine Hazır Mıyız?

Ses Eğitimi İçin En Uygun Yaş
Ses Eğitimi İçin En Uygun Yaş

Temel fiziksel gereksinimlerin dışında, çocuğunuzun şarkı söylemeye hazır olduğuna dair bazı işaretler var.

  • Çocuğunuz şarkı söylemeye motive olur. Motive olan öğrenciler  çok daha hızlı ilerler ve bir enstrüman öğrenmede daha başarılı olurlar. Çocuk müzikten hoşlanıyorsa veya radyo veya TV programlarına eşlik ediyorsa, bu, şarkı söylemeyi öğrenmeye başlamaya hazır olduklarının iyi bir göstergesidir.
  • Çocuğunuz 30 dakika odaklanabilir. Tutarlı uygulama, şarkı söylemeyi öğrenmenin anahtarıdır. Çocuğunuz 30 dakika boyunca bir göreve odaklanabiliyorsa, bir uygulama programı yapabilmeli ve şarkı söyleme dersleri alabilmelidir.
  • Çocuğunuz şarkı söyleme pratiği yapmak için zaman ayırabilir. Derslere ek olarak, öğrencilerin şarkı söylemeyi öğrenmek için hafta boyunca pratik yapmaları gerekir. Ebeveynlerin, özellikle öğrenci şarkı söylemeye yeni başladığı zaman, uygulama zamanını yönetmeye yardım etmesi gerekebilir.
  • Çocuğunuz taahhüt edecek kadar olgun. Çocuklar, sosyal olgunlukları açısından yaşlarına göre oldukça büyük farklılıklar gösterebilir. Çocuk yönergeleri iyi takip edebiliyorsa ve koçluk alırsa, öğretmeninin talimatlarını izleyerek daha başarılı olacaktır. Daha olgun öğrenciler ayrıca uygulama zamanlarını kendileri yönetebilirler.
  • Çocuğunuzun diğer sorunları için harikadır. Konuşma bozukluğu olan öğrenciler, şarkı söyleme derslerine ilk başladıklarında bunu biraz sinir bozucu bulabilirler. Bununla birlikte, destekleyici bir eğitmenle derslerde şarkı söylemeyi öğrenmek, zaman içinde bu sorunlara gerçekten yardımcı olabilir ve öğrencilere yeni bir özgüven kazandırabilir.
Ses Eğitimi İçin En Uygun Yaş
Ses Eğitimi İçin En Uygun Yaş