İzmir’de Seramik Atölyesiyle Hayallerini Hayata Geçir!

Seramik Atölyesi
Gün geçtikçe popular hale gelen seramik ürünlere sadece seyirci mi kalacaksın? Sen de kendi ürettiğin seramik ürünleri kullanmak, aklındaki tasarımları hayata geçirmek istemez misin?

Aklınızda şu sorular mı var;

♦ Karşıyaka’da seramik atölyesi mevcut mudur?

♦ Seramik atölyesi nedir?

♦ Seramik atölyelerinde  neler yapılıyor?

♦ Seramik kursu fiyatları ne kadardır?

♦ Bostanlı’da seramik kursu hizmeti veren yerler var mıdır?

Merak etmeyin, sizler için hazırladığımız bu yazımızı okuduktan sonra yukarıda yazmış olduğum ve seramik kursları hakkında aklınıza takılabilecek tüm soruların cevaplarını bulabileceksiniz.Karşıyakada seramik kursu hizmeti sunan yerler arasında en dürüst, profesyonel ve kusursuz eğitimi veren firma olaraki sizleri bu konuda bilgilendirmekten gurur duyuyoruz.

Her ay yeni sınıfların, sergilerin açıldığı ve daha bir çok etkinliğin düzenlendiği seramik atölyelerimizde sunulan eğitimler başlıca şunlardır;

♦ Kalıp Alma

♦ Sırlama Teknikleri

♦ Güzel Sanatlara Hazırlık

♦ Elle Şekillendirme

♦ Raku Uygulama Teknikleri

♦ Yurt Dışı Eğitimi

♦ Hobi İçin Eğitim


Birlikte once hayal ediyor daha sonra da seramik atölyesiyle hayallerimize hayat veriyoruz. Seramik atölyelerimize / seramik kursumuza katılmak için tek yapman gereken bizi arayıp açılacak olan en yakın seramik atölyemize ön kayıt yaptırmak!

İzmir’de seramik kursu arıyor ve seramik kursu fiyatlarını merak ediyorsan, İzmir’in her yerinden Karşıyaka’dan, Alsancak’tan, Bornova’dan kolaylıkla seramik kursumuza gelebilir ve detaylı bilgi alabilirsin.

Seramik Atölyesi

Seramik Nedir?

Seramik, hayal gücünüzün sınırlarını zorlayabileceğiniz, tabiatta eşine ve benzerine raslayamayacağınız objeleri yoktan var edebileceğiniz bir sanat dalıdır. Çamura 10 parmağınız ile şekil verirken, toprağın vücudunuzdaki kötü ve negative enerjiyi almasına izin verdiğiniz, üstelik ilk haftadan gözle görülebilir estetikliğe sahip bir obje yapabileceğiniz, hızlı öğrenilebilen bir sanat dalıdır.

Seramik sanatında kullanılan hammadde çamurdur. Çamura şekil vermenize yardımcı olacak araç gereçkler de şunlardır;

+Bıçak

+Keski

+Tarak

Yukarıdaki aletler, biraz çamur ve hayal gücünüz ile istediğiniz şekli ve objeyi seramik sanatı ile oluşturabilirsiniz.

Boyama ve pişirme işlemleri için özel seramik fırınları kullanılmaktadır. Çoğu atölyelerde bu malzemeler bulunmaktadır fakat yok ise bile bu malzemeleri edinmek çok teferruatlı ve külfetli şeyler değildir. Herhangi bir sanat malzemesi satan mağazadan kolaylıkla ve uygun fiyatlara elde edebileceğiniz malzemelerdir.

Seramik yapmak için yetenekli ya da tecrübeli olmanıza gerek yok, tek ihtiyacınız olan şey geniş bir hayal gücü ve kıvrak parmaklar!