Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Rock Yıldızı Olmak konusunu ele alacağız.. Bir rock yıldızı düşündüğünüzde aklınıza ne geliyor?  Belki de bütün gece parti yapan ve bütün gün uyuyan biridir. Belki de her zaman paparazziler ve hayranlarla çevrili biridir.  Ya da belki o kadar yetenekli biridir ki, bunu kolaymış gibi gösterirler. Ne olursa olsun bir rock yıldızının görüntüsü tüm rock yıldızlarının ortak bir noktası var: Zihniyet.

Rock and roll hakkında en çok neyi sevdiğiniz önemli değil eğer sahipseniz rock yıldızı zihniyeti, herhangi bir şeyde (özellikle müzikte!) başarılı olmak için gerekenlere sahipsiniz. 

Rock start zihniyetini oluşturmanın en iyi yolu? Yapmak istediğiniz her şeyde gerçekten harika hale gelerek. İster hevesli bir müzisyen olun, ister yabancı dil öğrenmeyi seviyor olun, ders almak, kendinize meydan okumak ve yaptığınız işte daha iyi olmak için harika bir yoldur.

Müzik Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp ücretsiz randevu alabilirsiniz..

Rock Yıldızı Olmak

Rock Yıldızı Olmak
Rock Yıldızı Olmak

Elvis Presley’in müstehcen performansları, Beatles’ı takip eden çığlık atan kalabalık, The Who’nun enstrümanları parçalayan maskaralıkları ve günlerinin müziğine sayısız diğer karizmatik ve ikonik katkılar, rock’n roll’un belirleyici bölümleridir. izlenecek neredeyse tüm popüler müziğin sonucunu şekillendirin. Tıpkı 1920’lerin ve 30’ların swing-dans salonları gibi, müzik de kitlelerin dikkatini çeker ve sayısız patronu bir araya getirerek ancak deneyim olarak nitelendirilebilecek bir şey olurdu.

Ancak erken Motown performansları boyunca swing döneminin bando standlarında eksik olan şey, şarkıların ve sanatçıların iyi giyimli profesyonellerin gösterişli performanslarından gerçeküstü sanatçıların imaj ifadelerine dönüştüğü asi sunumdu. Bu, Rock Yıldızı Zihniyetinin doğuşuydu ve modern popüler müzikle ilgili olarak neredeyse her şeyi değiştirdi.

Kültürel, yaratıcı zihniyet, başıboş rock’n-roll’ların doğurduğu, daha rafine çalışan müzisyen gruplarının burunlarını kıvırmasına neden olan tavizsiz bir tavırla karakterize edilir. Nasıl yapamazlar? Bu, onlara öğretilen her şeye aykırıydı. Rock yıldızları müzik konusunda nadiren eğitildiler ve birkaç akor ve şekil bilmenin yanı sıra, genellikle yalnızca kulakla ve daha derin bir müzik anlayışı olmadan çalınıyorlardı.

Önceden çok az müzik eğitimi alarak kurulmuş olan U2 gibi gruplar, artık meselenin, bireysel oyuncuların yıllarca özveriyle kazandıkları güçle değil, icracının müzik bilgisinden bağımsız olarak bir izleyici kitlesiyle bağlantı kurma becerisiyle ilgili olduğunu gösterdi. Harika bir müzisyen olmanın uzun, zorlu bir pratik ve uzmanlık yolu anlamına geldiği fikrini kafasına taktı.

Müziğin şu anki normlarına dramatik bir şekilde hakaret etmeye gerek olmasa da, rock yeteneği ve rock yıldızı yaşam tarzı nedeniyle müzik kültüründeki değişimin olumsuz tarafları var. Popüler müzik, daha karmaşık melodilerden, ritimlerden ve armonilerden uzaklaşarak, çok basit ve nispeten benzer olan müziğe doğru sürükleniyor.

Rockstar Olmak

Rock Yıldızı Olmak
Rock Yıldızı Olmak

Scientific Reports dergisinde yayınlanan bir araştırma, 50 yılı aşkın bir süreyi kapsayan 465.000’den fazla şarkıyı inceledi ve “nota geçişinin” (akorlar ve melodilerle nota kullanımı) ve “ölçülerin” (ritmik kalıplar) oldukça sabit olduğunu ve yöne doğru hareket ettiğini buldu. homojenlik. Müzisyenlerin ne yapıldığını bilmiyorlarsa yeni olanı yaratabilmelerini bekleyemeyiz. Kendi kendine çalışarak veya bir akıl hocasının rehberliğinde geniş bir şarkı ve eser geçmişine maruz kalmak en iyi çözümdür.

Bununla birlikte, en sadık müzik seçkincilerini bile iyimser yapması gereken bir umut ışığı var. Arizona’da yeni bir öğretmenken, orta ve lise çağındaki öğrencilerimin çoğu bana aynı şey yüzünden getirildi: video oyunları. Ailelerinin hepsi bana, “Evet, ‘Guitar Hero’ çalıyor ve bundan gerçekten hoşlanıyor, bu yüzden ona bazı dersler alalım dedik.” Bir müzik öğretmeni olarak öğrencilerimin çalışmalarından zevk almalarından başka bir şey istemiyorum. Sırf onları yeterince “saf” bulmadığım için çıkarlarını reddetmek bir hatadır. Öğrencilere öğrenmelerini sağlayan şey ne olursa olsun öğretmekten mutluyum ve bazı müzik öğretmenlerinin geleceğin müziğinin zararına Rock Star zihniyetini görmezden geldiklerini düşünüyorum.

Popüler müzik olumlu yönde gelişmeye devam edecekse, Rock Yıldızı Zihniyetinin öğretmenler tarafından öğrencileri başlatmak için bir araç, öğrenciler ve patronlar tarafından da sevdikleri müziğin kusurlu bir yan ürünü olarak anlaşılması gerekir.

Rock Yıldızı Olmak
Rock Yıldızı Olmak

Erturgut Sanat Merkezi