Hem De Ödevleriniz Video Formatında!

“Hocam, alıştırmayı unuttum”, “derste yaptıklarımız aklıma gelmedi”, “gösterdiğiniz tekniği yanlış hatırladım.” Gibi cümleler yeni öğrenmeye başlayan müzisyen adaylarından sıkça duyulur… Çoğunlukla da dersten derse uygulanamayan ödevler neticesinde…

İşin esası öğrenciler bir noktada haklıdırlar da.

Enstrüman eğitimindeki en büyük handikap eğitimcinin, öğrenciye verdiği haftalık ödevlerin bir sonraki haftaya kadar unutulması ve bu ödevlerin hatırlanmaması sebebiyle uygulamaya konmamasıdır. Bazen dersten çıkıp eve gidene kadar edinilen bilgilerin uçup gittiği bile düşünülebilir yahut tek bir yanlış anımsamayla teknik yanlış biçimde yerleşebilir. Yanlış tekniğin kalıcı hale getirilmesi meselesi ise bilhassa enstrüman öğreniminde düzeltilmesi çok daha zor sonuçlara sebebiyet verebilir.

Bahsettiğimiz bu durumların nedenleri ise çoğunlukla ön belleğe alınan bilginin kas hafızasına yerleştirilecek kadar tekrar edilmemesi ya da yanlış biçimde tekrar edilmesidir. Bu da kalıcı hafızada bilginin yer edinmemesi ve eyleme dönüşememesi ya da yanlış bir biçimde dönüşmesidir.

Peki, tüm bu hatalı durumların önüne geçilemez mi?

Ödevler

Elbette ki geçilir!

Esasında bu durum eğitimcinin ve öğrencinin el birliğiyle kolayca halledebileceği bir öğrenme aşamasını teşkil eder. Nasıl mı?

Ders Sonrası Egzersiz Videolarıyla!!!

Erturgut sanat olarak, öğrenimde büyük payı olan egzersizlerin hatasız bir şekilde yerine getirilmesi ve doğru tekniğin öğrencide yer edinmesi için kişiye özel destekleyici video uygulamasını hayata geçiriyoruz.

Derste gösterilen tekniğin ve ders sonrasında kişiye verilecek ödevin bir uzman eğitmen tarafından gösterimine dayanan videolar, kişinin e-mail adresine aktarımıyla bütüncül bir öğrenme süreci sağlayacak ve yukarıda bahsettiğimiz hatalı süreçleri hayatımızdan çıkaracak…

Sonuç ne mi?

Eyleme dönüşmüş bilgi, doğru ve sağlam atılmış müzikal adımlar…

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!

Erturgut Sanat Merkezi 2007 yılının Aralık ayından, yani kurulduğu günden beri müzik alanında, çok geniş bir enstruman seçeneğiyle hizmet vermektedir. İzmir’de müzik kursu ve sanat kursları arayışınıza son vermek için Erturgut Sanat burada!

Müzik Kursu İzmir Burada Sen Neredesin?

Müzik kursu alarak, sevdiğiniz müzik aletinde başarılı olmayı garanti ediyor, kısa sürede bir müzik aleti çalmanız için kişiye özel müzik ders programları hazırlıyor ve çalışmalarımızı bir an önce sevdiğiniz şarkıları çalmanız doğrultusunda yürüyoruz.

Her yaştan birey müzik kurslarımıza katılabilir, müzik kurslarımıza başlamadan önce müzik öğretmenlerimiz size temel bir işitme testi yapıyorlar ve sizin hangi müzik aletine daha uygun olduğunuzu analiz edip size detaylı bilgileri veriyorlar.