Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Neden Akustik Gitarı Tercih Etmeliyiz? konusunu ele alacağız. Akustik gitar öğrenmek göz korkutucu olabilir, ancak doğru rehberlik, özveri ve pratik ile herkes harika bir gitarist olabilir: Akustik gitar öğrenmenin en kolay yollarından biri, sürecin gizemini çözmeye yardımcı olabilecek ve uygulama seanslarınız sırasında geri bildirimde bulunabilecek deneyimli bir eğitmen bulmaktır.

Beceri seviyenize göre hazırlanmış eğitici kitaplar veya çevrimiçi dersler bulmak, hızla ilerlemenize yardımcı olabilir. Herhangi bir yeni şarkıya başlamadan önce, kas hafızası ve tekniği oluşturmak için akorları ve dizileri çalarak ısınmak her zaman önemlidir . Birkaç hafta veya ay boyunca özel bir zaman ayırın, size yaklaşımınızı kendinizi çok fazla yormadan yavaş yavaş iyileştirme şansı verecektir. 

Bu ipuçlarını göz önünde bulundurarak ve biraz sıkı çalışarak, akustik gitar kendinizi müzikal olarak ifade etmenin eğlenceli bir yolu olabilir! Gitar çalmanızı bir sonraki seviyeye taşımaya hazır mısınız? İhtiyaçlarınızı, ilgi alanlarınızı ve güçlü yönlerinizi anlayan yetenekli bir gitar eğitmeni ile çalışıyorsanız, akustik gitar öğrenmek milyonlarca kat daha kolaydır. 

Gitar Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp ücretsiz randevu alabilirsiniz..

Neden Akustik Gitarı Tercih Etmeliyiz?

Akustik Gitar Çalmayı Neden Öğrenmelisiniz?

Neden Akustik Gitarı Tercih Etmeliyiz?
Neden Akustik Gitarı Tercih Etmeliyiz?

Hangi gitarla başlayacağınıza karar vermek büyük bir adımdır. Sadece ilk kez gitar çalarken rahat hissetmek değil, aynı zamanda müzik zevkinize, tarzınıza ve yeteneğinize de uymak istiyorsunuz. Öyleyse önce akustik gitar çalmayı öğrenmeli misin? Veya tarzınız Hendrix’e daha yakınsa, doğrudan elektriğe mi geçeceksiniz? Aslında en iyi seçim vardır ve bu akustiktir.

Öğrenmek Daha Kolay 

Neden Akustik Gitarı Tercih Etmeliyiz?
Neden Akustik Gitarı Tercih Etmeliyiz?

İster inanın ister inanmayın, akustik gitarları öğrenmek aslında elektro gitarlardan daha kolaydır. Bunun nedeni, amplifikatörler veya efekt pedalları gibi herhangi bir ek öğeye ihtiyaç duymamalarıdır. Bu, tüm bu bileşenleri bağlama ve birlikte nasıl çalıştıklarını çözme konusunda endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelir, sadece gitarınızı alın ve çalmaya başlayın! Ayrıca, akustik gitarların telleri daha incedir, bu da yeni başlıyorsanız parmaklarınızı yormamasını sağlar. 

Size Temelleri Öğretir 

Neden Akustik Gitarı Tercih Etmeliyiz?
Neden Akustik Gitarı Tercih Etmeliyiz?

Elektro gitar çalanlar her türlü efekt ve süslü teknikle “tak ve çalıştır” yapabilse de, bir akustik gitar öğrenmek, daha karmaşık parçalara geçmeden önce size temel bilgileri öğretmenize yardımcı olur. Akustik gitar size, ileride diğer enstrümanları öğrenirken paha biçilmez olacak uygun konumlandırma ve tekniği öğretir. Sadece bu da değil, aynı zamanda temel konularda uzmanlaştığınızda ikinci doğanız oynamaya yardımcı olacak kas hafızasının oluşturulmasına da yardımcı olur.  

Akustik Gitarlar Tekniğe Yardımcı Olur

Neden Akustik Gitarı Tercih Etmeliyiz?
Neden Akustik Gitarı Tercih Etmeliyiz?

Akustik gitardaki daha kalın teller ve boyun, parmak kuvvetinin oluşturulmasını destekleyecektir. Doğru parmak tekniğini, akorları ve tıngırdatma kalıplarını öğrenmeye devam ettikçe bu devreye girecektir. Dahası, ritmi ve yukarıda bahsedilen tıngırdatma kalıbını (gitarın ana sesini oluşturan tellerin yukarı ve aşağı vuruş hareketi) öğrenmek daha kolay ve akustik gitarda başarılı tekrarlama için daha elverişlidir. Parmaklama tekniğini, akorları ve temel şarkıları öğrendikten sonra orta aşamaya geçtiğinizde, tıngırdatma kalıbını vurmalı bir teknik olarak nasıl kullanacağınızı anlamak, akustik gitarı bir davul ve melodi enstrümanına dönüştürür. Bu, yol boyunca muazzam bir şekilde öğrenebileceğiniz çeşitli şarkıların stilistik yorumlarını açar!

Gitarist adaylarının hangi akustik gitarı satın alacaklarını seçerken yaptıkları yaygın bir yanılgı, “Hangi gitar çalması en kolay olacak?” sorusuyla başlar. Bunun sorulacak yanlış soru olduğunu düşünüyorum. “Hangi gitar bana daha rahat geliyor?” sorusuyla başlamayı deneyin. ve “Hangi gitar bütçeme uyuyor?” Bu parametreleri anladığınızda, başlamanız için en iyi akustik gitarı bulacaksınız .

Akustik Gitarlar Taşınabilirlik Sunar

Son olarak, akustik gitarın taşınabilirliği, muhtemelen evden uzakta yerlerde daha fazla çalmayı teşvik edecektir. Kabloların uzunluğu (ve amfilerinin boyutu!) ile sınırlı olan elektro gitarların aksine, akustik gitarlar gittiğiniz her yere götürülebilir. İster yatak odanızda, ister bir arkadaşınızın evinde, hatta tatilde müzik çalmak isteyin, herhangi bir harici ekipmana ihtiyaç duymadığı için akustik gitar her zaman mükemmel bir seçimdir. Ve daha iyi olduğunuzda, dışarıda bile yapabilir ve becerilerinizi toplum içinde sergileyebilirsiniz! 

Derslerinize ek olarak yeni gitarınızı çalmak için erkenden ne kadar çok imkanınız olursa o kadar iyidir. Sadece öğretmeninizin stüdyosu veya yatak odanız yerine yeni bir bakış açısı kazanmak için gitarınızı yerel parkınızın güzel bir alanına, arka bahçenize veya apartman balkonunuza veya o kamp gezisinde yanınıza almanızı tavsiye ederim. Bu, yeni enstrümanınızı daha da fazla takdir etmenize yardımcı olacaktır.

Öğrenilecek Bir Çok Akustik Gitar Şarkısı Var

Neden Akustik Gitarı Tercih Etmeliyiz?
Neden Akustik Gitarı Tercih Etmeliyiz?

Akustik gitarda öğrenmesi kolay şarkılar arıyorsanız , seçenek sıkıntısı olmadığını göreceksiniz. Bir akustik gitar öğrenmek son derece tatmin edici olabilir ve becerilerinizi geliştirmek için çok çeşitli şarkılar öğrenebilmenin avantajından daha iyi bir motivasyon olamaz. 

Akustik gitarlar, basit kamp ateşi şarkılarından ağır metal rifflerine kadar, elektrikli benzerlerinin aksine muazzam bir çok yönlülük sunar. Akustik gitarlar, çalanların elle tutulur telleri ve sıcak sesiyle enstrümanla benzersiz bir şekilde bağlantı kurmasını sağlar. 

Akustik gitarda öğrenilecek en iyi şarkılardan bazıları, Bob Dylan’ın “Knocking on Heaven’s Door”, Van Morrison’ın “Brown Eyed Girl” ve Pink Floyd’un “Wish You Were Here” gibi klasiklerini içerir. Bu ezgiler zamana karşı direndi ve yeni başlayanlar için sağlam bir temel sağladı.