Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Müzik Ve Aile İlişkileri konusunu ele alacağız.. Birçok bilim insanı müziğin dünyanın evrensel dili olduğunu kabul eder. Hangi dili konuşursa konuşsun, hangi kültürde yaşarsa yaşasın herkes müzikten hoşlanır. Müzik zamanın başlangıcından beri var ve zamanın sonuna kadar sürecek. İşin aslı, müzik ailenizi daha da yakınlaştıracak!

Pek çok insan müziğin olumsuz etkilerini araştırdı ancak açıkcası pek çok sonuca ulaşamadı ancak hiç şüphe yok ki pek çok faydalarına ulaşıldı. Müziğin sahip olduğu olumlu etkilerden biri de insanları birbirine yaklaştırmasıdır. 

Müziğin aileleri birbirine yaklaştırmasının yollarından biri de kaliteli zaman geçirmelerini sağlamasıdır. Bu günlerde ebeveynler çalışmakla ve çocuklar okul aktiviteleriyle o kadar meşguller ki birbirlerine zar zor vakit ayırıyorlar. Tüm ailelerin birlikte vakit geçirmek için zaman ayırması önemlidir ve müzik dinlemek bunu yapmalarını sağlar. Bazı melodileri dinlemek, dünyada en çok sevdiğiniz insanlarla birlikte olmanın keyfini çıkarmanın harika bir yoludur.

Müziğin aileleri birbirine yaklaştırmasının bir başka yolu da onların iletişim kurmalarına yardımcı olmasıdır. Günümüz ailelerinde bölünmelere neden olan asıl şey iletişim eksikliğidir. Mutlu ve sağlıklı bir ailenin kalbi ve ruhudur. 

Birçok insan müziğin gücünü küçümsüyor çünkü insanları daha iyiye veya daha kötüye götürebileceğinin farkında değiller. Müziğin gerçekten de bazı olumsuz etkileri olabilir, ancak aileleri bir araya getirmeye de yardımcı olabilir. Güçlü bir aile, üretken bir ailenin kalbi ve ruhudur ve müzik onları yakınlaştırmanın bir yolu olabilir. 

Müzik Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimizden faydalanmak için hemen bize ulaşıp randevu alın!

Müzik Ve Aile İlişkileri

Bir Aile Etkinliği Olarak Müzik

Müzik Ve Aile İlişkileri
Müzik Ve Aile İlişkileri

Müzik, eğlenceli ve anılarla dolu bir gece için aileyi bir araya getirmenin harika bir yoludur. Müziği eğlence olarak yaratıcı oyunlarla evde bir cuma veya cumartesi gecesi planlayın. Soft rock müzik, klasik müzik veya herkesin dinlediği bir grubun hit parçaları.

Yerel bir konsere katılmak, bir ailenin akşamın odak noktası olarak müzikten keyif almasının başka bir yoludur. Evde müzik temalı bir parti planlayın ve herkesin eğlenmek için farklı bir müzik türü seçmesini sağlayın. Müzik temalı parti hediyeleri ekleyin, oyunun parçası olarak müziği olan oyunlar yaratın veya katılımcıların şarkıyı kimin söylediğini tahmin etmesini sağlayan yeni oyunlar yaratın.

Müzik herkesle konuşabilir ve ailece müzik eşliğinde eğlenceli bir gece geçirmek, yanlış gidemeyeceğiniz anlamına gelir. Müziğin eğitimde önemli bir rol oynadığı, tüm bilimsel makalelerle kanıtlanmıştır. En sevdiğiniz sanatçı(lar)ın en yeni albümünü satın alın ve herkes için atıştırmalıklar ve içeceklerle bir araya gelmenin keyfini çıkarırken çalmasını sağlayın.

Ev Bütçesine Göre Müzik Yapmak

Müzik Ve Aile İlişkileri

Bir ev bütçesiyle müzik yapmak zordur; ancak yapılabilir. Profesyonel stüdyo süreci genellikle son derece pahalıdır ve çok az aile bunu karşılayabilir, ancak bazı doğaçlama ve akıllı alışveriş teknikleriyle iyi müzik üretmek için gereken tüm araçlar bulunabilir.

Bir indirimin nerede bulunacağını bilmek, kısıtlı bir bütçeyle müzik yapmak için çok önemlidir. Kullanılmış, ikinci el ekipman aramak iyi bir alternatiftir. Enstrümanın önceki sahibinin finansal istikrarı sağlayamadığını bilmek üzücü olsa da, şimdi ekipmanı iyi bir şekilde kullanacağınızı unutmayın. Bununla birlikte, müzik aletleri bulmak söz konusu olduğunda bize ulaşmanız yeterli.

Stüdyo süresi pahalı olduğundan, 4 veya 8 kanallı bir kayıt cihazı satın almak iyi bir yatırım olacaktır. Bu tür kaydedicilerle, tek bir kişinin bile müthiş karmaşık müzik düzenlemeleri yapması çok kolay.

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir