Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Müziğin İyileştiri Gücü konusunu ele alacağız.. Müzik terapisi kaygıyı yatıştırabilir, ağrıyı hafifletebilir veya hastanede kalış sırasında hoş bir oyalama sağlayabilir.

Müzikle güçlü bir bağ hissetmeyen birini bulmak neredeyse imkansız. Bir melodi taşıyamıyor veya bir enstrüman çalamıyor olsanız bile, mutlu anıları çağrıştıran ve moralinizi yükselten şarkılardan oluşan bir listeyi muhtemelen çözebilirsiniz. Cerrahlar, ameliyathanedeki stresi azaltmak için uzun zamandır en sevdikleri müziği çalıyorlar ve müziği hastalara yaymak, cerrahi sonuçların iyileşmesiyle son derece bağlantılı. Son birkaç on yılda müzik terapisi, iyileşmenin tüm yönlerinde artan bir rol oynamıştır.

Müzik Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın.. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp ücretsiz randevu alın!

Müziğin İyileştirici Gücü

Müzik Terapisi Nedir?

Müziğin İyileştirici Gücü
Müziğin İyileştirici Gücü

Müzik terapisi son zamanlarda gittikçe gelişen bir alandır. Sertifikalı müzik terapisti olan kişiler genellikle müziğin insanları rahatlatmak, canlandırmak veya iyileşmelerine yardımcı olmak için nasıl duygusal tepkiler uyandırabileceği konusunda derin bilgiye sahip olan başarılı müzisyenlerdir. Sizi zorlu bir fiziksel rehabilitasyon seansından geçirebilecek veya meditasyona yönlendirebilecek belirli türü bulmak için bu bilgiyi çok çeşitli müzik stilleriyle aşinalıklarıyla birleştirirler. Ve o müziği, elektropop ya da büyük opera gibi en sevdiğiniz türde bulabilirler.

Bilimsel kanıtlar, müziğin bireyler üzerinde derin bir etkisi olabileceğini gösteriyor.. Felçli hastalarda motor ve bilişsel işlevlerin iyileşmesini iyileştirmeye yardımcı olmaktan, demanstan muzdarip hastalarda depresyon semptomlarını azaltmaya, hatta ameliyat geçiren hastaların daha az acı çekmesine ve daha hızlı iyileşmesine yardımcı olmaya kadar. Ve elbette, tedavi edici olabilir.

Bir enstrüman çalmak aslında beyninizin daha iyi çalışmasına yardımcı olabilir. Daha hızlı tepki süreleri, daha uzun süreli hafıza, hatta gelişmiş uyanıklık, müzik çalmanın yardımcı olabileceği yollardan sadece birkaçıdır. Araştırmalar ayrıca müzik çalmayı öğrenen çocukların matematikte daha başarılı olduklarını ve dil becerilerinin geliştiğini göstermiştir.

Müziğin İyileştirici Gücü
Müziğin İyileştirici Gücü

Yaklaşan bir tıbbi prosedür hakkında stresli hissediyor musunuz? Bu titremeleri yatıştırmak için müzik kullanmayı düşünün. Bekleme odasında otururken kulak tomurcuklarınızı takıp en sevdiğiniz şarkıları dinlemek, dişçilik prosedürü, MRI veya enjeksiyon gibi tıbbi bir prosedürden önce beklenti kaygısını hafifletebilir. Kolonoskopi, mamogram ve hatta boşluk doldurma gibi belirli prosedürler sırasında odada müzik çalınıp çalınamayacağını sağlık uzmanınıza sorun. Bu durumlarda müzik kullanmak zihninizi dağıtır, olumlu bir deneyim sağlar ve tıbbi sonuçlarınızı iyileştirebilir.

Yatmadan bir saat önce klasik veya rahatlatıcı müzik dinlemek, rahatlama hissi yaratmaya ve daha iyi uykuya yol açmaya yardımcı olabilir.

Müziğin İyileştirici Gücü

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

Erturgut Sanat ailesi olarak sizleri her zaman çay ve kahve içmek için de merkezimize bekliyoruz. Yaşasın sanat ve sanat muhabbetleri!