İzmir’de Mandala Atölyesi Başlıyor!

Mandala Atölyesi
Stres atmak ve hayatına renk katmak için bir çözüm arıyorsan, ilaç gibi bir atölyeyle karşınızdayız. Mandala kursu / mandala atölyesi seni bekliyor!
İzmir’de mandala atölyesi arıyorsan bizi arayıp ön kayıt yaptırabilir ve gerçekleşecek en yakın mandala atölyemizde sen de bizlerle olabilirsin.

Mandala atölyesi hakkında bilmeniz gereken her şeyi detaylı bir şekilde açıkladığımız, aklınızdaki bütün soru işaretlerini giderecek bir yazı hazırladık.

Aklınızda şu sorular mı var;

+ İzmir’de mandala kursları mevcut mu?

+ İzmir’de mandala kurslarının fiyatları nasıl?

+ Mandala kursu hizmetiniz bana ne katacak, neler öğreneceğim?

Mandala Atölyesi

Mandala Nedir?

Sanskritçe kökenli bir sözcük olan mandala, manda (enerji,öz) ve la (kap) anlamlarını taşıyan kelimlerin birleşiminden doğan bir sanat dalıdır. Mandala için, “enerjiyi tutan kap” diyebiliriz.

Mandalalar her daim daire daire şeklindelerdir. Kare şeklindeki motifleri bile daire formlarında bulunurlar. Merkezden başlayarak birbirinden farklı sembollerin bir araya gelmesi ile bir bütün oluşturan, bütünü simgeleyen bir desene sahiptir.

Kırk bin yıl öncesine dayandıpı bilinen mandalanın, mağara duvarlarına çizilen resimlerin arasında da rastlandığı görülmüştür. İsmi herkes tarafından bilinmese de, günlük hayatımızda kullanılan bir sanat dalıdır. Örneğin; Türkiye’deki kadınların ördüğü dantel motiflerinde mandala sanatı mevcuttur. Aslında mandala sanatı, bir çok kültürde farklı isimlerde yer almaktadır. Örneğin; Çini, tezhip sanatı, kalem işi, dantel motifleri… Özellikle kültürlerin kutsal mekanlarına baktığınız zaman mandala örneklerini görmemek imkansızdır. Bu da şu durumu kanıtlar niteliktedir; eski zamanlardan beri mandalanın enerjisi ile sezgisel olarak mandalayı adını bilmeden uyguluyorduk.

Mandala Çizimi İçin Gerekli Malzemeler

+Kalem
+Kağıt
+Cetvel
+Pergel

Bir mandala çizimi için doğuştan gelen bir yeteneğe ihtiyaç duyulmaz, elinizin kalem tutması yeterlidir. Yukarıda belirttiğim malzemeleri satın alarak istediğiniz her mandala motifini çizebilrsiniz.