Erturgut Sanat ailesi bugün sizler için Kemanınızı Soğuk Havalarda Korumak İçin İpuçları konusunu ele alıyor.. Hava koşulları pek çok enstrüman için son derece dikkat edilmesi gereken unsurların başında gelir. Özellikle keman gibi ahşap enstrümanlar, değişen hava koşullarından çabucak etkilenirler. Bu nedenle değişken hava koşullarının önemli olduğu zamanlarda kemanınızı da korumak daha ciddi bir sorun haline gelir. Örneğin kemanınızı sonbahar ya da kış gibi dışarısının soğuk, içerisinin sıcak olduğu havalarda korumak için ipuçları kurak bir yaz ayından daha fazla önem taşır. 

Bu nedenle biz de, ahşap bir enstrüman olan kemanınızı soğuk havalarda korumak için ihtiyacınız olan ipuçlarını sizin için bir araya getirdik. Eğer siz de kemanınızı değişken hava koşullarında korumak için yöntemler arıyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Keman Kursu hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp randevu alın!

Hazır mısınız? O halde başlayalım.

Kemanınızı Soğuk Havalarda Korumak İçin İpuçları

Kemanınızı İpek Veya Pamuk Bir Örtü İle Koruyun    

Kemanınızı Soğuk Havalardan Korumak İçin İpuçları
Kemanınızı Soğuk Havalardan Korumak İçin İpuçları

Uzun vadede, herhangi bir softbag aşırı kuruluktan veya nemden kemanınızı koruyamaz. Bununla birlikte bez torbalar nefes alır ve hava sağlarlar. İpek veya sıkıca dokunmuş pamuk, ani değişikliklere karşı bir tampon oluşturur; bu, en büyük hasarın hızlı bir şekilde gerçekleşebileceği yerlerde son derece önemlidir. Bir battaniye veya örtü iyi bir yardımcı olabilir, ancak aletinizi içine alan bir ipli çanta daha iyi koruma sağlar.

Öncelikle ne kadar iyi nefes aldıkları nedeniyle değil, aynı zamanda dokuma desenini basma veya sıcak havalarda yumuşadığında verniğe yapışma olasılıklarının diğer malzemelere göre daha düşük olması nedeniyle ipek veya sıkı dokunmuş saf pamuk olması gerekir. Diğer malzemeler değişen hava koşullarında, aşırı nem veya sıcaklıkta kemanınıza yapışarak kalıcı hasarlara neden olabilirler.

Kemanınız İçin Bir Higrometre Kullanın

Kemanınızı Soğuk Havalardan Korumak İçin İpuçları

Bir higrometre, kasadaki nem seviyesini söyleyen bir göstergedir. Bazı durumlarda mekanik bir higrometre takılıdır. Bazı elektronik tunerler ve metronomlar dijital higrometre işlevine sahiptir. 

Bununla birlikte bazı premium kasa üreticileri, nemin yükselmesi veya tehlikeli bir seviyeye düşmesi durumunda telefonunuzu uyarabilecek bir uyarı sistemi de dahil olmak üzere daha yüksek teknolojili higrometreler sunar.

Kemanınız İçin Nemlendirici Kullanın 

Kemanınızı Soğuk Havalardan Korumak İçin İpuçları

Basit bir nemlendirici, Keman, viyola, viyolonsel veya kontrbasınızın içindeki nemi yavaş yavaş havaya bırakarak çalışır ve çatlaklardan korur. Unutmamalısınız ki enstrümanınıza göz kulak olmalı ve onları uygun şekilde nemli tuttuğunuzdan emin olmalısınız.

Çok kuru havalarda bir gün içinde kuruyabilirler. Nemlendiricileri doğru şekilde kullandığınız sürece çok etkilidirler. Çok daha pahalıya mal olan ve daha güçlü ve daha uzun süreli koruma sağlayan başka nemlendiriciler de var anca evdeki müzik odanız, en iyi korumayı sağlayacak bir oda nemlendiricisi tutmak için harika bir çözüm olabilir.

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!

Erturgut Sanat Merkezimize sohbet etmek için de bekleriz!