Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Keman Çalmaya Kaç Yaşında Başlanır? konusunu ele alacağız.. Bir kemancının çalmaya başladığı yaş ilginçtir. Kemancı arkadaşlarımızın çoğu ilkokuldayken başlarken ve hemen hemen herkes erken yaşta başlamanın yapılacak doğru şey olduğunu söylüyor.

Tüm geleneksel bilgelik ve tavsiyeler sadece genç yaşta başlayabileceğinizi söylerken, böylesine zorlu bir enstrümana başlama konusunda endişeleriniz olabilir. 

Harika olan, yetişkin yeni başlayanların başlangıçta buna daha uzun süre bağlı kalma eğiliminde olmasıdır; başlarken çok daha fazla sabır gerekir ve bu inanılmaz derecede yardımcı oluyor. Gördüğümüz talihsiz bir şey, çocukların bir enstrümandan vazgeçebilmeleri veya çalmaktan hoşlanmamalarının nedeni, ya ebeveynleri onları pratik yapmaları için çok zorlamaları ya da doğal olarak kısa olan dikkat süreleri, sağlam bir temel oluşturacak kadar uzun süre enstrümana bağlı kalmaya tahammül edememeleridir. Bu tür şeyler yetişkinlerde daha az görülür.

Sanırım nihai olarak iletmek istediğimiz mesaj, bir öğrencinin kemana ne zaman başlaması gerektiğine dair bir tercih değil, daha ziyade, hangi yaşta olursanız olun, ilgileniyorsanız cesaretinizin kırılmaması gerektiğidir! Sonunda, çalışmaya hazırsanız, doğru öğretmeni bulduğunuzda işler gerçekten açılabilir.

Keman Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp ücretsiz randevu alabilirsiniz..

Keman Çalmaya Kaç Yaşında Başlanır?

Keman Öğrenmek İçin En İyi Yaş Nedir? 

Keman Çalmaya Kaç Yaşında Başlanır?
Keman Çalmaya Kaç Yaşında Başlanır?

Keman öğrenmek için en iyi yaş nedir sorusunun kesin bir cevabı yoktur. Bazı insanlar, daha küçük çocukların enstrümanın temellerini daha kolay kavradığına inanırken, diğerleri daha büyük öğrencilerin enstrümana bağlı kalma ve başarıya ulaşma olasılıklarının daha yüksek olduğunu savunuyor. 

Doğru ya da yanlış bir cevap olmasa da, keman derslerine hangi yaşta başlayacağınıza karar verirken akılda tutulması gereken birkaç şey var, özellikle de bir çocuk için düşünüyorsanız.

Dikkate alınması gereken bir faktör, çocuğunuzun müziğe ilgi gösterip göstermediğidir. Sürekli olarak melodiler mırıldanıyorlarsa veya yüzeylerde ritimler çalıyorlarsa, bir enstrüman öğrenmeye hazır olabilirler. Derslere erken yaşta başlamak, müzik sevgisini geliştirmeye ve onları ömür boyu müzisyen olma yolunda ilerletmeye yardımcı olabilir.

Dikkate alınması gereken bir diğer husus, çocuğunuzun uzun süre odaklanıp odaklanamadığıdır. Keman, ilerleme kaydetmek için makul miktarda uygulama ve disiplin gerektirir. Çocuğunuzun dikkati kolayca dağılıyorsa veya hareketsiz oturmakta zorlanıyorsa henüz keman derslerine hazır olmayabilir . Bununla birlikte, bu her zaman böyle değildir – yüksek enerjili ve kolayca dikkati dağılabilen bazı çocuklar, gerçekten kafalarına koydukları takdirde, keman çalmada hala başarılı olabilirler.

Keman Çalmak İçin Geç Mi Kaldım

Keman Çalmaya Kaç Yaşında Başlanır?
Keman Çalmaya Kaç Yaşında Başlanır?

Nihayetinde, keman öğrenmeye başlamak için mükemmel bir yaş yoktur.. Nihayetinde bu, bireysel olarak çocuğa ve onların pratik yapma istekliliğine ve yeteneğine bağlıdır. Bununla birlikte, çocuklar temel kavramları anlayacak kadar büyük olduklarından, ancak daha büyük öğrenciler kadar hızlı ilerlemezlerse cesaretleri kırılmayacak kadar da genç olduklarından, yaklaşık 6 veya 7 yaşından başlamak genellikle iyi bir yaş olarak kabul edilir. 

Sonuç olarak, çocuğunuzun keman derslerine hazır olup olmadığına karar vermenin en iyi yolu, onun beceri düzeyini ve ilgi alanlarını değerlendirebilecek bir müzik öğretmenine danışmaktır.

Keman Çalmaya Kaç Yaşında Başlanır?
Keman Çalmaya Kaç Yaşında Başlanır?