Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Humbucker Manyetik Nedir? konusunu ele alacağız.. Joe Pass’tan Slash’e kadar, humbucker manyetik, sayısız gitaristin mükemmel tonlarını aramasına yardımcı olan ikonik bir donanımdır. Soundları tüm dünyada bilinir ve gitaristler için en popüler manyetiklerden biridir ve nedenini anlamak zor değildir.

Humbucker manyetikleri, nesiller boyu gitaristleri güçlendiren benzersiz bir tona sahiptir. Caz çalanlar ve temiz tonlar isteyenler için, humbucker gürültülü uğultuyu ortadan kaldırır ve daha saf bir ses sunar. Harika bir ton oluşturan zengin peslerde ve pürüzsüz ortalara ve tizlere sahiptirler. Rock gitaristleri için, humbucker’lar daha fazla hassasiyet ve onları mükemmel abartılı ve bozuk tonlar yapan daha yüksek bir çıktı sağlar. Ve çok yönlülük isteyen oyuncular için humbucker’lar, donanımınızın geri kalanına bağlı olarak çeşitli bağlamlarda kullanılabilir.

Ancak humbucker’lar her zaman ortalıkta yoktu ve bir zamanlar gitaristler için mevcut olan tek seçeneğin tekli manyetikler olduğu zamanlar vardı. Peki humbucker nasıl icat edildi? Humbucker manyetiğinin şaşırtıcı geçmişi hakkında daha fazlasını öğrenmek ve öğrenmek için okumaya devam edin.

Gitar Kursu hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp randevu alın!

Humbucker Manyetik Nedir?

Humbucker Nasıl İcat Edildi?

Humbucker Manyetik Nedir?

Humbucker manyetikleri aslında düşündüğünüzden daha eskiye dayanıyor; Electro-Voice, ilk humbucker’ları 1934’te yaptı. Electro-Voice, manyetikleri gitarlar için değil, diğer ses ekipmanları için tasarladı. Sonunda bu fikir, Gretsch’ten Ray Butts ve Gibson’dan Seth Lover’a kendi humbucker’larını yaratmaları için ilham verecekti.

bu Humbucker manyetiklerin arkasındaki prensip aslında oldukça basittir. İki adet tek bobinli alıcı birbirine bağlanmıştır ve bir toplayıcının manyetik yönü ve bobin yönü tersine çevrilir. Bu, uğultuyu “çarpan” faz iptali ile sonuçlanır ve bize humbucker başlatmayı verir. 

Humbucker manyetikler, tek bobinli emsallerinden çok daha az gürültü üretir ve ayrıca tek bobinli manyetiklerden farklı benzersiz bir tonlara sahiptirler. Humbucker’lar tipik olarak tek bobinli manyetiklerden daha fazla çıkışa sahiptir, bu da manyetiklerin daha geniş bir sonik pencereye ve genel olarak daha fazla hacme sahip olmasına neden olur. Bu, güçlü abartılı tonlar elde ederek, bir lambalı amfiyi parçalanma bölgesine daha kolay itme yeteneğine sahip olduğunuz anlamına gelir. 

Humbucker Manyetik Nedir?

Humbucker’lar, kullanımlarına bağlı olarak yine de parlak olmalarına rağmen, tekli manyetiklere göre daha sıcak ve pürüzsüzdür. Abartılı ve bozuk tonlarda iyi performans göstererek onlara biraz daha fazla güç ve ısırma sağlarlar. Bununla birlikte, humbucker kullanan caz oyuncularının sayısından da anlaşılacağı gibi, temiz sesler için de harika çalışıyorlar.

Tüm bunları göz önünde bulundurarak, humbucker’ın nasıl icat edildiğinden, bugün hepimizin aşina olduğu humbucker’ların yaratılmasına geçelim.

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

Erturgut Sanat Merkezi. Eğlence, müzik, sanat, eğitimi, etkinlik. İçinizde mutlaka birini barındırıyorsanız kapımız size sonuna kadar açık..