Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Grup Yazarlık Dersi / Yazarlık Dersi Sınıfı konusunu ele alacağız.. Gruplar halinde yazmak ödüllendirici, eğlenceli ve faydalı olabilir. Öğrencilerinizin yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olabilecek grup yazma etkinlikleri için bu fikirlerden birkaçına göz atmak iyi olabilir. Grup yazma etkinlikleri, başkalarından öğrenmenin, yazar olarak birbirlerinin gelişimini desteklemenin ve aynı zamanda çok eğlenmenin harika bir yolu olabilir. Yazmak çoğu zaman oldukça yalnız bir aktivite olabilir, ancak her zaman böyle olmak zorunda değildir. 

Yazarlık derslerine katılıp grup halinde yazmanın, görevleri bireysel olarak tamamlamaya kıyasla kaygıyı azalttığı ve özgüveni geliştirdiği gösterilmiştir.. Storch tarafından yapılan araştırma, grup tarafından üretilen metinlerin tek tek üretilenlerden daha kısa olduğunu, ancak ‘görev gerçekleştirme, dilbilgisel doğruluk ve karmaşıklık açısından’ daha iyi olduklarını buldu. Görünen o ki, birlikte çalışma süreci, öğrenenlerin ilerledikçe birbirlerine faydalı geri bildirimler vermeleri ve böylece daha doğru ve karmaşık metinler üretmeleri anlamına geliyordu.

Grup Yazarlık Dersi / Yazarlık Dersi Sınıfı
Grup Yazarlık Dersi / Yazarlık Dersi Sınıfı

Öğrenciler birlikte çalışmaya oldukça alışkınsa ve çok fazla yapıya ihtiyaç duymuyorsa, bir rekabet unsuru eklemek biraz eğlence ve motivasyon sağlayabilir. Bu aktivite aynı zamanda Öğrenciye Dayalı Öğretimden gelir. Sınıftan güncel bir olay veya konu seçmesini isteyin.

Yazarlık Derslerimiz hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bizimle iletişime geçin ve ücretsiz deneme derslerimize katılın!

Grup Yazarlık Dersi / Yazarlık Dersi Sınıfı

Grup Yazarlık Dersi / Yazarlık Dersi Sınıfı
Grup Yazarlık Dersi / Yazarlık Dersi Sınıfı

Grup halinde, bir ders olarak yazmak, bir çift, küçük grup veya birçok öğrencinin bir yazma projesini tamamlamak için birlikte çalıştığı bir metodolojidir. Bu sistem, öğrencilerin güvenini ve becerilerini arttırmanın yararlı bir yolu olabilir. Etkileşimli yazma veya paylaşılan yazma olarak da bilinir.

Ekip oluşturma, çalışan motivasyonunu artırmaya, işbirliğini artırmaya, iletişimi geliştirmeye ve başarılı bir şirket kültürünü beslemeye yardımcı olur. Yaratıcılığı teşvik eden sanat temalı kurumsal ekip oluşturma etkinlikleri sunuyoruz. Sanat, ekibinizin moralini artırarak, tüm ekip üyeleri arasında işbirliği ve koordinasyon sağlayarak olumlu bir ekip kültürü oluşturmaya yardımcı olur. Sanat, uzaktaki ekipleri birbirine bağlamanın ve onları eğlenceli ve heyecan verici bir yazarlık eğitimi seansına dahil ederek ekip bağını geliştirmenin harika bir yoludur.

Aklınızda oluşan tüm soru işaretlerini gidermek için bize ulaşabilir ve destek alabilirsiniz. Ayrıca yüz yüze sohbet için de her zaman çay, kahve içmeye bekleriz :)

Grup Yazarlık Dersi / Yazarlık Dersi Sınıfı
Grup Yazarlık Dersi / Yazarlık Dersi Sınıfı