Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Grup Keman Dersi / Keman Dersi Sınıfı konusunu ele alacağız.. Topluluk ile birlikte keman çalmanın faydaları, sadece müzikal açıdan değil, aynı zamanda sosyal açıdan da çok büyük bir kazanımdır. Grup halinde çalmak aynı zamanda performans sergilemek isteyen ancak bunu yapmaktan korkan çocuklara da yardımcı olur. Grup, performans kaygısının yanı sıra yargılanma ve eksik bulunma korkusuyla bağlantılı baskıyı ortadan kaldırırken müzik yapmalarına ve başkaları için performans göstermenin heyecanını yaşamalarına izin veriyor.

Grubu yöneten öğretmenin doğru yönlendirmesi ile her türlü rekabet ortamı denklemden çıkarılır ve geriye sadece olumlu ve keyifli bir deneyim kalır. Grubun tüm üyeleri kulağa hoş gelmesini istiyor ve bunun gerçekleşmesi için birlikte çalışacaklar. Büyük bir grup veya tam bir orkestra olmak zorunda bile değil, basit düetler ile küçükten başlamak, topluluk çalma kavramını tanıtmanın mükemmel bir yolu olabilir.

Keman Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bizimle iletişime geçip ücretsiz randevu alın!

Grup Keman Dersi / Keman Dersi Sınıfı

Grup Keman Dersi / Keman Dersi Sınıfı
Grup Keman Dersi / Keman Dersi Sınıfı

Çocukların başkalarıyla keman çalmayı öğrenmesine izin veren herhangi bir durum, müziğin nasıl birbirine uyduğunu ve bir parçanın diğerini nasıl tamamlayabileceğini anlamalarına yardımcı olurken onları teşvik edecek ve teşvik edecektir. Bize her zaman Aristoteles ilkesini hatırlatır; parçalarımızın toplamından daha büyüğüz.

Başlangıç ​​seviyesindeki bir oyuncuyu topluluk çalmaya tanıtırken, onlara gerçekten çok basit bir rol vermenin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bu, onları etraflarında olup bitenleri algılamak, dinlemek, müziğin akışını hissetmek ve kendi parçalarının daha büyük bütüne nasıl uyduğunu anlamak için özgür kılar. Böylece teknik gelişimlerini riske atmadan müzik anlayışlarını geliştirecekler. Aynı zamanda, kulağa hoş gelen bir şeye basit parçalarının nasıl katkıda bulunduğunu duyduklarında onlara büyük bir başarı duygusu verir. Ayrıca daha gelişmiş oyuncularla oynayarak bilinçaltında çok şey öğrenecekler.

Grup Keman Dersleri

Grup Keman Dersi / Keman Dersi Sınıfı
Grup Keman Dersi / Keman Dersi Sınıfı

Daha gelişmiş kemancılar, yeni başlayanlarla oynamaktan da çok şey öğrenebilir. Hızla rol model ve akıl hocası olurlar. Sabrı ve küçüklere nasıl yardım edeceklerini öğrenirler, bu şekilde öğrenme sürecini farklı bir bakış açısıyla anlarlar. Tecrübelerime göre, grup içinde bir dostluk duygusunu ve müzik yapımı için çok faydalı olan rekabetçi olmayan bir atmosferi teşvik ediyor.

Kabaca aynı seviyede homojen bir oyuncu grubu oluşturmayı öğretirken daha olağan olsa da, karma seviyedeki bir öğrenci grubu da çok faydalı ve faydalı olabilir. 

Grup Keman Dersi / Keman Dersi Sınıfı
Grup Keman Dersi / Keman Dersi Sınıfı