Folkart Galllery, bu yılın ilk sergisinde Fikret Mualla’ya ev sahipliği yapıyor. Türkiye’nin sanat tarihinde “Paris Ekolü” olarak nitelenen dönemin sıra dışı fırçası Fikret Mualla, İzmir Folkart Gallery’de sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Sergide yer alan sanatçıya ait mektuplar, kişisel eşyalar ve kitaplar, kişisel ve kurumsal koleksiyonlardan derlenen eserlerle birlikte 55 yapıt ziyaretçileriyle buluşmak için şimdiden heyecanlanıyor…

Folkart Gallery 2020’nin ilk sergisinin proje direktörlüğü ise Fahri Özdemir’e ait…

28 Şubat ve 17 Mayıs arası ziyarete açık olan sergi, 400 sayfalık bir yayımı da beraberinde getiriyor…

Fikret Mualla Sergisi

Paris Ekolü ile anılan ve bohem bir yaşam tarzı ile kayıtlara geçen Mualla, resimlerinin konularını, çoğunlukla sokaklardan, kahvelerden, barlardan, sirklerden, parklardan kısaca yaşamın içinden seçen sıra dışı bir ömürdü…

Onun resmettiği yaşamlar yaşadığı bohemliğin tam aksi bir şekilde rengârenk, şamatalı, coşkulu, ani, baş döndürücü ve samimiydi…

İçinde bulunduğu çevreyi resmine konu edinen ressam, daha çok guaş tekniğine yakınlık duyarken, çok hızlı çalışabilmiş ve yağlı boya ile sulu boyayı da guaş tekniği kadar ustalıkla kullanabilmiştir. Akademik ve eleştirel çevrelerde bu durum resmin kuramsal sorunları üzerine çalışmalar gerçekleştirmeyen sanatçı için çağdaş akımlara katılmadığı ve kendine has bir üslup yarattığı görüşünü oluşturmuştur…

Fikret Muallanın Kalemi: Yalnız Ve Yaralı Olanın Efsanesi

Fikret Mualla Eserleri

Yaptıkları ve yaşadıkları arasında bir gelgit silsilesi barındıran Fikret Mualla, resimleri kadar dostlukları ve çalkantılı hayat öyküsü ile de dikkatleri üzerine çeken bir sanatçı olmuştur…  Folkart Gallery Fikret Mualla Saygı Sergisi işte tam da bu hayatı tanımaya ışık tutacak bir sergiye ev sahipliği yapıyor.

Sergiyi gezerken bir kere daha şu sorular aklınızın köşelerinde dolaşacak: yaşadıklarını mı çizdi, çizdiklerini mi yaşadı yoksa her an düşecekmiş gibi çizgide mi yaşadı?

En renkli melankoli, en coşkulu sadelik, en deli aklıbaşındalık onun fırçasının izlerinde…

Fikret Mualla: Fırçasında Delilik ve Yalnızlık Taşıyan Adam

 Fikret Mualla’nın izini resimlerinde sürmeye var mısınız? O halde haydi Folkart Gallery’ye…

Sergi,Pazartesi günleri hariç haftanın 6 günü sanatseverlere açık olacak. Folkart Gallery, hafta içi 10.00-19.00, hafta sonu ise 10.00-18.00 saatleri arasında ziyaret açık.

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direk sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

+ Telefon – Sabit: 0232 368 88 08    / Sabit telefonumuza 12.00 ile 20.00 saatleri arasında ulaşabilirsiniz.

+ Telefon – Mobil: 0507 95 96 333   / Mobil telefonumuza  9.00 ile 23.00 saatleri arasında ulaşabilirsiniz, veya istediğiniz her saat sizi aramamız için mesaj bırakabilirsiniz.
+ Whatsapp: 0507 95 96 333
+ Mail: msn@erturgutsanatmerkezi.com

Sosyal Medya:

+ Twitter: www.twitter.com/ErturgutSanat
+ Instagram: 
www.instagram.com/ErturgutSanat
+Facebook: 
www.facebook.com/ErturgutSanat 

+Telegram Kanalı: https://t.me/kultursanathaberleri

Youtube: www.youtube.com/ErturgutSanat
Foursquare: Erturgut Sanat
Skype: erturgutsanat (online dersler için)
+ Grup: Erturgut Sanat
+ Android Uygulama: Erturgut Sanat

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İsteyen herkes doğru eğitimle bir müzik aleti çalabilir, resim çizebilir, tiyatro oyunu sahneleyebilir, güzel fotoğraflar çekebilir. Bunları yapabilmek için yetenekli doğmak zorunda değilsiniz, sanat merkezimize başvurduğunuzda bunları yapabilmek için zaten gerekli tüm eğitimi alacaksınız. Sizin gelişiminize en uygun programı hazırlayıp sizlere sunduğumuz için gerekli tüm bilgiyi edineceksiniz.

Şimdi bir adım atmanız için tek gereken şey “istekli olmak”. Çevrenizden gelen aklınızı çelen olumsuz tepkilere bakmayın, yaşınızı sorun etmeyin, yapamam diye düşünmeyin çünkü bunları hiç biri sorun değil. İstedikten sonra yapması gerçekten kolay, kendinizi sanat merkezimizin programlarına bırakın. İddia ediyoruz, isteyen herkes müzik aleti çalmayı da, resim çizmeyi de, fotoğraf çekmeyi de, tiyatro oyunu oynamayı da öğrenebilir!

Resim kursu öğrencilerimiz isterlerse düzenlenen sergilerimizde resimleriyle yer alabilmektedirler. Ayrıca sanat merkezimizde gerçekleşen bütün workshoplara da katılabilmektedirler. Ayrıca resim kursu dışında, resim kursu öğrencilerimiz, çalışmalarını tamamlamak adına sanat merkezimizde haftanın 7 günü çalışmalarını sürdürebilirler.

Resim kursunuza nasıl gelebilirim?
Resim kursumuz Karşıyaka’dadır fakat resim kursumuza Hatay, Bornova, Buca, Alsancak, Aliağa, Gaziemir, Karabağlar, Mavişehir, Balçova, Güzelyalı, Göztepe gibi yerlerden kolayca metroyla, otobüsle ve vapurla ulaşabilirsiniz. Kursumuz Aydın ve Manisa gibi illerden de çok tercih edilmektedir. Mesafeler hiç dert değil, kaliteli bir eğitim almak istiyorsanız evime yakın olsun, yürüyüş mesafesinde olsun demek pek de önemli değil, önemli olan iyi bir eğitim almak. Hayatınıza bir renk katmak istiyorsanız tek yapmanız gereken resim kursumuza gelmeniz. Resim kursumuza İzmir’in her noktasından ulaşım çok kolaydır.

Resim Kursu İzmir – Resim Dersi İzmir
Grafik Tasarım Kursu İzmir – Karakalem Kursu İzmir