Erturgut Sanat Sunar

Erturgut Sanat Merkezi olarak bugün sizler için müzik ve sinemayı bir araya getiren başyapıtlar hakkında kısa bir liste hazırladık. Bu listede sizler için hem imdb puanlarına göre hem de Erturgut Sanat ailesi olarak bizim beğenimize göre hazırladığımız unutulmaz ve ölmeden önce mutlaka görmeniz gereken 10 Müzikal Filmi bulabilirsiniz. Hazır mısınız? O halde okumaya devam edin.

1- Singin’ in the Rain (IMDB: 8,3)

En iyi 10 müzikal 1
En iyi 10 müzikal


Şemsiyeli dans sahneleriyle iz bırakan bu film, sesli filmlere geçiş döneminde güçlü bir çıkış yaparak sinema tarihine adını altın harflerle yazdırmayı başarmış bir Gene Kelly yapımı.

2- La La Land – Aşıklar Şehri (IMDB: 8,0)

La La Land Film Afişi
La La Land Film


Damien Chazelle’in yönetmenliğindeki bu müzikal Los Angeles’ta geçiyor. Gelecek vaadeden aktrist ve gelenekçi bir jazz müzisyeninin hayalleri peşlerinde koşarken karşılaşacak, kalpleri birbirleri için atmaya başlayınca manzarayı hayat şartları bozacaktır. En İyi Müzik dahil altı dalda Oscar ödülü alan bu müzikal filmde Emma Stone ve Ryan Gosling zaman zaman kalbinizi ısıtacak, zaman zaman gözlerinizi dolduracak.

Filmin fragmanını izlemek için tıklayın.

3- The Nightmare Before Christmas – Noel Gecesi Kabusu (IMDB: 8,0)

En iyi müzikal filmler
Müzikal Film


Çılgın senarist Tim Burton’ın yarattığı, Balkabağı Kral Jack Skellington’ın yönettiği Halloweentown cinler, ruhlar ve yarasalardan oluşan adeta kabuslardan fırlamış bir kasabadır. Kral Jack Christmastown’ı ziyaret ettikten sonra orada gördüklerini kendi kasabasına getirmek ister ve Santa Claus’u kaçırır. Santa yerine Jack, çocuklara alternatif hediyeler dağıtmaya başlar.

4- Les Miserables – Sefiller (IMDB: 7,6)

ÖLMEDEN İZLEMENİZ GEREKEN 10 MÜZİKAL FİLM


Bu müzikal bizi 19. yüzyıl Fransa’sına, Paris İsyanı öncesi karmaşaya götürüyor. Eski hükümlü Jean Valjean’ın annesinin ölümünün ardından Cosette’i himayesine almasıyla başlayan hikayede, Valjean’ın eski gardiyanı ve polis memuru Javert işleri zorlaştırmaya devam ediyor. Üç Oscar ödülüne sahip Les Miserables, Hugh Jackman, Anna Hathway, Russel Crowe ve Helena Bonham Carter gibi birbirinden ünlü isimleri kadrosunda barındırıyor.

5- Moulin Rouge – Kırmızı Değirmen (IMDB: 7,6)

ÖLMEDEN İZLEMENİZ GEREKEN 10 MÜZİKAL FİLM


Avustralyalı yönetmen Baz Luhrmann’ın Strictly Ballroom ile başlayan ve Romeo + Juliet ile devam eden ‘Kırmızı Perde’ üçlemesinin son halkası olan Kırmızı Değirmen, tutku denince akla gelen filmlerden biri. Paris’te şansını denemeye karar veren yazar Christian’ın ve Moulin Rouge kulübünün yıldızı Satine’in imkansız aşkını konu alan bu filmde Nicole Kidman ve Ewan McGregor başarılı oyunculuklarıyla seyirciyi adeta büyülüyor.

6- The Greatest Showman – Muhteşem Showman (IMDB: 7,6)

ÖLMEDEN İZLEMENİZ GEREKEN 10 MÜZİKAL FİLM


P.T. Barnum daha önce duyulmamış bir hayalle yola çıkar, dünyanın en muhteşem gösterisini sunmak için eşinin de desteğiyle tarihin ilk sirkini kurmak için işe koyulur. Dünyanın farklı yerlerinden yetenekleri ve anomalili kişileri, girişimcileri toplayarak başladığı bu işte farklı duygular yaşatan anıları sizleri bekliyor. Bu film Hugh Jackman, Zac Efron, Zendaya ve Michelle Williams’ı bir araya getirerek eşsiz bir hikaye sunuyor.

7- The Phantom of the Opera – Operadaki Hayalet (IMDB: 7,3)

ÖLMEDEN İZLEMENİZ GEREKEN 10 MÜZİKAL FİLM


Andrew Lloyd Webber’in en ünlü müzikali olan bu yapım operadaki hayalet ve aşık olduğu opera sanatçısı Christine’in hikayesini konu alıyor. Gerard Butler’ı şarkı söylerken izlememizi sağlayan bu müzikal film kadrosunda aynı zamanda Emmy Rossum, Patrick Wilson, Miranda Richardson ve Minnie Driver’ı da barındırıyor.

8- Sweeney Todd (IMDB: 7,3)

ÖLMEDEN İZLEMENİZ GEREKEN 10 MÜZİKAL FİLM


Tim Burton yönetmenliğinde Johnny Depp ve Helena Bonham Carter’lı bu film, gotik tarzı, karanlık teması ve alışılmışın dışında karakterleri ile bambaşka bir müzikal keyfi sunuyor. Londra’da müşterilerinin gırtlağını ustura ile kesen bir berber ve müşterilerin etlerinden turta yapan eşini konu alan bu film, diğer müzikal filmlere benzemiyor.

9- Grease (IMDB: 7,2)

ÖLMEDEN İZLEMENİZ GEREKEN 10 MÜZİKAL FİLM


Danny ve Sandy, hayatları boyunca unutamayacakları bir yaz aşkı yaşamışlardır. Yaz tatili bitip okula döndüklerinde Danny deri ceketliler çetesinin başına döner fakat bilmediği bir şey vardır, Sandy ile artık iki düşman grubun mensubudurlar. Dans sahneleri ve ikonik kıyafetleriyle Grease, müzikal film denince akla ilk gelenlerden biri.

10- Hairspray (IMDB: 6,6)

ÖLMEDEN İZLEMENİZ GEREKEN 10 MÜZİKAL FİLM

John Travolta, Christopher Walken ve Michelle Pfeiffer’ın rol aldığı bu yapım, gözlerinizden yaşlar getirecek. En büyük tutkusu dans etmek olan ve her gün televizyonda izlediği dans grubuna girme hayalleri kuran Tracy, sonunda bir fırsat yakaladığında işler beklediği gibi gitmeyecek.

Eğer siz de bu konuları konuşmak, sanat ile ilgili sohbetlere dahil olmak ya da Erturgut Sanat Merkezi ailesinin bir parçası olmak ve öğrenmek istediğiniz enstrümana bir adım daha yaklaşmak istiyorsanız hemen bizlere msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden yada 0 507 95 96 333 No’lu telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.