Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Doğru Bateri Öğretmenini Bulmak konusunu ele alacağız. Bateri eğitimi almak isteyen insanların çoğu bu karmaşık ve kombine enstrümanı aslında hobi amaçlı öğrenmeyi isterler. İster bu şekilde hobi amaçlı olsun isterseniz de bir müzik okuluna hazırlanıyor olun, davul eğitiminde önemli olan iyi bir davul hocasıyla çalışmanız gerektiğidir. 

Zamanınızı boşa harcamamak ve ihtiyaçlarınızı karşılamak için iyi bir davul hocası bulmak adına da kendinize ve davul hocanıza sormanız gereken bazı sorular vardır. 

İşte bu nedenle biz de bugünkü yazımızda sizler için iyi bir davul öğretmenini nasıl seçersiniz sorusuna cevap aradık. Eğer siz de davul çalmayı hızlı ve eğlenceli şekilde öğrenmek ve bunu yaparken doğru öğretmenle çalışmak istiyorsanız yazımızı okumaya devam edin. Eminiz ki işinize yarayacak bazı soruların cevaplarını yazımızda bulacaksınız. 

Bateri Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp randevu alın!

Hazır mısınız? O halde başlayalım. 

Bateri Öğretmeninizin Müfredatı İhtiyaçlarınızı Karşılıyor Mu?

Doğru Bateri Öğretmenini Bulmak
Doğru Bateri Öğretmenini Bulmak

Hobi davulcusunun ihtiyaçları, hevesli bir müzik okulu öğrencisininkinden çok farklıdır. Hedeflerinizden bağımsız olarak ele alınması gereken bazı temeller olsa da, müfredatını belirli hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak bir yönde yönlendirebilecek bir öğretmen bulmak önemlidir.

Örneğin, amacınız yoğun bir iş gününün sonunda stresi azaltmak için en sevdiğiniz şarkılarla birlikte çalmaksa, davul maceranızın ilk günlerinde davul seti temellerini ince ayarlamakla ilgilenmeyebilirsiniz. Bu durumda, temel vuruşlar ve dolgular üzerinde çalışmak bir öncelik olacaktır ve iyi bir davul öğretmeni bunu tanıyacak ve kendi müfredatından ziyade hedefleriniz tarafından yönlendirilecektir.

Bazı davul öğretmenleri kendilerine öğretildikleri yolu tekrarlamaya heveslidirler. Bu bazı durumlarda işe yarasa da, öğretmenlerin herkesin ihtiyaç ve hedeflerinin farklı olduğunu, esnekliğin ve eğlence ile eğitim arasında büyük bir denge kuran bir müfredatın anahtar olduğunu kabul etmeleri önemlidir.

Ne Sıklıkla Bateri Öğretmeni İle Çalışmalıyım?

Doğru Bateri Öğretmenini Bulmak
Doğru Bateri Öğretmenini Bulmak

Bu size çok bağlıdır ve mevcut durumunuzu göz önünde tutarak karar vermeniz gereken bir süreçtir. 

Bir sanat merkezinde ders alıyorsanız ya da evde özel ders veren bir davul öğretmeniniz varsa genellikle haftada bir kez ders almanız önerilir. Haftalık dersler sizin için gerçekçi değilse, iki haftada bir davul dersi almak da iyi bir seçenektir.

Önemli olan, uygulama için her ders arasında yeterli zamana izin vermektir, aksi takdirde en son davul dersinizde ir önceki dersin etütleri ile önemli zaman harcayacaksınız. Bu asla öğrenmenin uygun maliyetli bir yolu değildir.

Bateri Öğretmenim İle Uyuşamazsam Ne Yapmalıyım?

Doğru Bateri Öğretmenini Bulmak
Doğru Bateri Öğretmenini Bulmak

Davul öğretmeninizle birlikte çalışmak sizin için işe yaramıyorsa, araştırmanızı ve daha uygun olabilecek diğer seçenekleri seçmenizi engelleyen hiçbir şey yoktur. Herhangi bir mesleki ilişkide olduğu gibi, kişilik, amaç ve hedeflerde çatışmalar olabilir.

Bu kararı alıp yeni bir davul öğretmeni aramak için makul bir süre verdiğinizden emin olduktan sonra başka bir öğretmen arayışına geçebilirsiniz. Çünkü birkaç saatlik dersten sonra ilişkiler nadiren kurulur.

Ayrıca, endişelerinizi bir öğretmenle tartışmaktan korkmayın, sonuçta bu hizmet için para ödüyorsunuz. Daha genç bir öğrenciyseniz, geri bildiriminizi doğrudan öğretmeninizle tartışmak yerine ailenizle herhangi bir endişeniz hakkında konuşmayı düşünün.

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

Sanat Merkezimize Sadece Çay, Kahve Ve Muhabbet İçin De Gelebilirsiniz.