Bugün sizlerle birlikte Çocuklar İçin Online Sanal Müzeler‘i sizlerle inceleyeceğiz.. Çocuklarımız bir yılı aşkın bir süredir maalesef sosyal ve kültürel faaliyetlerden uzak kaldılar. Pandemi sonrası yeni dönemde bütün iş sahalarında uzaktan çalışma yöntemine geçerken çocuklarımız için de uzaktan sosyalleşme dönemi başladı.

Müze gezmeleri çocuk gelişimi açısından oldukça önemlidir. Adeta çocukların keşfetme ve farkına varma eşiklerinin pik yaptığı yerdir. Pandemi döneminde maalesef çocuklarımız bu zevkten mahrum kaldılar. Yeni normalleşmeyle birlikte çocukların evlerde sosyalleşebilmesini sağlayacak pek çok uygulama geliştirildi, bunlardan en önemlisi ise sanal müzeler oldu..

Evde Gezilebilen Sanal Müzeler

Tate Kids

Çocuklar İçin Sanal Müzeler

Tate müzesinin çocuklar için kurulan bir kolu olan Tate Kids sadece sanal bir müzeden ibaret değil, içerisinde çocuklarınızın eğlenceli vakit geçirebileceği etkilikler de mevcut. İçerisinde bulunan etkinlikler sayesinde çocuklarınız evde hem eğlenceli vakit geçirecek hem de genel kültürlerini arttıracaktır..

Sanal Müzeyi Ziyaret Etmek İçin Tıklayın

Glazer Children’s Museum

Çocuklar İçin Sanal Müzeler

Sanal etkinliğin ötesine geçen bir sanat müze.. Glazer Children’s Museum çocuklarınıza sadece bilgisayar başında bir etkinlik sunmuyor. Çocuklar için maket yapımları, eğlenceli ve sağlıklı yemek tarifleri gibi bir çok etkinlik sizi ve çocuklarınızı bekliyor..

Sanal Müzeyi Ziyaret Etmek İçin Tıklayın..

MetKids

Çocuklar İçin Sanal Müzeler

Sanal müzeler arasında en kapsamlı olan hiç şüphe yok ki MetKids.. Metkids ile sadece müze gezisi değil çocukların ilgisini çeken konular hakkında da ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.. Ve zaman makinesi.. Çocuklarınızı zaman makinesine bindirmeye hazır mısınız? O halde hemen MetKids çocuk müzesini ziyaret edin..

Sanal Müzeyi Ziyaret Etmek İçin Tıklayın..

Smithsonian National Museum of Natural History

Çocuklar İçin Sanal Müzeler

En kapsamlı doğa tarihi müzelerinden biri olan Smithsonian National Museum of Natural History ile çocuklarınızla müthiş bilgiler keşfedebilirsiniz.. Dünyanın oluşumundan bu yana var olan tüm canlılar ve kayaçlar keşfedilmek üzere sizi ve çocuklarınızı bekliyor..

Sanal Müzeyi Ziyaret Etmek İçin Tıklayın..

Children’s Museum of South Dakota

Çocuklar İçin Sanal Müzeler

Tıpkı diğer sanal müzeler gibi çocuklar için yaratıcı aktiviteler barındıran Children’s Museum of South Dakota, karantina günlerinde çocuklarınızı geliştirmek harika bir seçenek olacaktır..

Sanal Müzeyi Ziyaret Etmek İçin Tıklayın..

Children’s Museum

Çocuklar İçin Sanal Müzeler

Pandemi döneminden önce en çok ziyaret edilen çocuk müzelerinin başında gelen Children’s Museum tüm müzeler gibi artık etkinliklerini sanal olarak gerçekleştiriyor. Çocuklarınız için yararlı aktiviteler ve geliştirici okumalar bulabilirsiniz..

Sanal Müzeyi Ziyaret Etmek İçin Tıklayın..

International Association Children in Museum

Çocuklar İçin Sanal Müzeler

Aktiviteler açısından en zengin müzelerden biri olan International Association Children in Museum ile çocuklarınızla kağıttan fil de yapabilir, ejderha kurabiyeleri de fırınlayabilirsiniz..

Sanal Müzeyi Ziyaret Etmek İçin Tıklayın..

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!