Erturgut Sanat olarak bugünkü yazımızda Cm – Do Minör Akoru Gitarda Nasıl Basılır? konusunu ele alacağız.. Do minör akor Cm olarak sembolleşir. Gitar üzerinde tüm akorlar farklı pozisyonlarda olarak basılabilir, Do Minörde ise 4 farklı pozisyon bulunur.

Minör akorlar, ismini aldığı ana ses üzerine küçük üçlü üstüne büyük üçlü alarak şekillenir. Do üzerinde bu formülü uygularsak Do Minör akorunun Do – Mib – Sol seslerinden oluştuğunu görürüz.

Gitarda Akor Nasıl Basılır? Akor Basma Egzersizleri blog yazımızı okumak için Tıklayın.. 

Tüm minör akorları gibi Do Minör de hüzünlü bir duyum sağlar. 4 farklı pozisyonda akor kurulumu itibariyle aynı sesler çıksa da seslerin tınlayışı değişecektir. Bu noktada şarkı içinde en iyi tınlayan akor pozisyonunu kullanabilirsiniz..

Gitar Kursu hakkında ayrıntılı bilgi için Buraya Tıklayın..

Tüm Akor Pozisyonlarını Bilmek Ne Kazandırır?

Akorlar yapısı itibariyle belirli sesleri çıkarıyor bir tanesini bilmek yeterli olmaz mı diye düşünebilirsiniz. Tüm akor pozisyonlarını bilmeniz gitara her anlamda hakim olmanızı sağlayacaktır. Örneğin tüm pozisyonları bilerek sololarınızı çok daha güzel bir şekilde süsleyebilirsiniz.. Aynıca armoni bilginizin de gelişimine katkıda bulunacaktır..

Cm – Do Minör Akor Pozisyonları

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!