“İnsanlar bakarak, görerek, yaşayarak bir şeyler öğreniyor değil mi? Ben de baktım, gördüm, yaşadım, öğrendim işte. Bir de çektim. Haydi merhaba!”

Arkas Sanat Merkezi, Ara Güler Arşiv ve Araştırma Merkezi (AGAVAM) ve Ara Güler Müzesi iş birliğinde Ara Güler Merhaba İzmir Sergisine ev sahipliği yapıyor.

“Merhaba İzmir” bünyesinde Ara Güler’in gençlik yıllarında yaptığı edebi çalışmaları, doğup büyüdüğü ve yaşamı boyunca belgelediği İstanbul’a ait fotoğrafları, ulusal ve uluslararası kültür-sanat dünyasından önemli isimlerin portreleri barındırıyor…

Ara Güler

Sergi aynı zamanda Ara Güler’in dünya kamuoyuna tanıttığı Afrodisyas, Nemrut ve Nuh’un Gemisi ile ilgili fotoğrafları da sanatseverlerle buluşturuyor. Bunu yaparken Ara Güler’i daha yakından tanımak, onun dünyasını keşfe çıkmak için bir kapı oluşturuyor…

Ara Güler’in Gözünden

Ara Güler’in bir muhabir gözüyle sık sık ziyaret ettiği İzmir’in dünü ve bugününü karşılaştırmak için de bir fırsat yaratan sergide İzmir’in daha önce hiç sergilenmemiş fotoğraflarının yanısıra İzmir çevresinde yer alan Agora, Efes, Bergama, Allianoi gibi antik kentlerin görünümlerine, bu bölgelerin zaman içindeki değişimlerine de ışık tutuyor.

Ara Güler Sergisi

Güler’in kullandığı kameraları, basın kartları, kaşe ve ıstampaları, kontakt baskıları, kendi hazırladığı kitap maketleriyle birlikte; Güler’in çalışma metodlarını ve fotoğrafçı yönünü ortaya koyarak Fotoğrafçının ve fotoğrafçılığın evrensel boyutlarını da gözler önüne seriyor…

Arkas Sanat Merkezi’nin ev sahipliği yaptığı bu özel seçki sizi de geçmişte, gelecekte ve şimdi de güzel bir yolculuğa çıkaracak… Elbette ki bu yolda sizi Ara Güler karşılıyor olacak ve yeniden “Merhaba İzmir” diyecek.

Serginin ziyaret gün ve saatleri ise şöyle: Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi, Pazar:  11:00 – 17:00  Pazartesi :Kapalı

Sergi Ücretsiz olmakla birlikte önceden arayıp rezervasyonunuzu yaptırmayı unutmayın

Ara Güler Bu Defa İzmir’i Selamlıyor…

Deprem sonrası Folkart Gallery’nin ziyaret durumu değişmiş olabilir. Bu nedenle Folkart Gallery’yi arayarak bilgi alabilir güncel ziyaret saatlerini öğrenebilirsiniz. Deprem yaralarımızı sardığımız şu günlerde hepimize sanat dolu sağlıklı günler dileriz.

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

+ Telefon – Sabit: 0232 368 88 08    / Sabit telefonumuza 12.00 ile 20.00 saatleri arasında ulaşabilirsiniz.

+ Telefon – Mobil: 0507 95 96 333   / Mobil telefonumuza  9.00 ile 23.00 saatleri arasında ulaşabilirsiniz, veya istediğiniz her saat sizi aramamız için mesaj bırakabilirsiniz.
+ Whatsapp: 0507 95 96 333
+ Mail: msn@erturgutsanatmerkezi.com

Sosyal Medya:

+ Twitter: www.twitter.com/ErturgutSanat
+ Instagram: 
www.instagram.com/ErturgutSanat
+Facebook: 
www.facebook.com/ErturgutSanat 

+Telegram Kanalı: https://t.me/kultursanathaberleri

Youtube: www.youtube.com/ErturgutSanat
Foursquare: Erturgut Sanat
Skype: erturgutsanat (online dersler için)
+ Grup: Erturgut Sanat
+ Android Uygulama: Erturgut Sanat

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İsteyen herkes doğru eğitimle bir müzik aleti çalabilir, resim çizebilir, tiyatro oyunu sahneleyebilir, güzel fotoğraflar çekebilir. Bunları yapabilmek için yetenekli doğmak zorunda değilsiniz, sanat merkezimize başvurduğunuzda bunları yapabilmek için zaten gerekli tüm eğitimi alacaksınız. Sizin gelişiminize en uygun programı hazırlayıp sizlere sunduğumuz için gerekli tüm bilgiyi edineceksiniz.