Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için 8 Tuhaf Modern Müzik Aletini inceleyeceğiz.. Her enstrüman zaman içinde bazen icracıları bazen de müzik mühendisleri tarafından geliştirilmiştir ve hatta bu geliştirme yeni enstrümanların ortaya çıkmasını da sağlamıştır. Teknoloji geliştikçe modern enstrümanlar da ortaya çıkmaya başladı, gelin birlikte bu modern enstrümanları tanıyalım..

Müzik Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın.. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp randevu alabilirsiniz..

8 Tuhaf Modern Müzik Aleti

Eigenharp

8 Tuhaf Modern Müzik Aleti

10 milyon sterlin / 16,5 milyon doların üzerinde finansmanla 8 yıldır geliştirilmekte olan Eigenharp, yavaş ancak titizlikle hazırlanmış bir teknolojik harikadır. 120 tuş (her biri esnek bir ton vermek için esnektir), vurmalı düğmeler, kayıt, oynatma ve döngü dahil yerleşik ses yönetimi özellikleri ve yüklenen dijital olarak örneklenmiş sesler ile birlikte potansiyel olarak sınırsız bir gürültü aralığıdır. Klavye, dokunma pedi ve ağızlık ile çalınır..

Dinlemek için tıklayın..

Electric Violin

8 Tuhaf Modern Müzik Aleti

Modern müzik sahnesinin temel dayanağı haline gelecek kadar iyi kurulmuş yeni hibrit enstrümanların bir ailesi olan elektrikli kemanlar da dijital olarak bir şaheserdir. Enstrümanın gövdesinin içindeki veya dışındaki elektrik alıcıları sayesinde, kemanın titreşimleri elektronik işlemden geçirilir ve yenilikçi bir sese dönüştürülür..

Dinlemek için tıklayın..

Tenori-On

8 Tuhaf Modern Müzik Aleti

Tenori-On’daki 16 x 16 ızgaralı LED ışıklar, dokunmaya ve gerçek zamanlı döngülü programlamaya yanıt vererek hem yeni başlayanları hem de uzmanları büyüleyen yükselen, dalgalı kompozisyonlar yaratır..

Dinlemek için tıklayın..

Samchillian

8 Tuhaf Modern Müzik Aleti

Müzik aleti mi yoksa göğüs genişletici mi? İlk defa görenlerin yorumları genellikle bu yönde oluyor. Samchillian, yeni, ergonomik fikirli bir yaklaşımdır ve her bir tuşun işlevi sabit değildir, göreceli bir notayı temsil eder. Müzisyen çalarken, enstrümanın her bir parçasının işlevi sürekli olarak değişir ve tam bir müzikal ifade yelpazesine izin verir.

Dinlemek için tıklayın..

BeatBearing

8 Tuhaf Modern Müzik Aleti

Mucit, tasarımını üretmekle ilgilenmiyor: bunun yerine, insanları kendi tasarımlarını yapmaya teşvik eder. BB, kendisi sesleri üretmek yerine, önceden seçilmiş perküsyon türlerinin zamanlamasını sağlar..

Dinlemek için tıklayın..

Hapi Drum

8 Tuhaf Modern Müzik Aleti

Her bir tuş (veya “dil”) enstrümanın ana gövdesinin bir parçası olduğundan, her notaya diğer müzikal olarak uyumlu notalardan gelen ince bir rezonans uyumu eşlik eder.

Dinlemek için tıklayın..

Electroencephalophone

8 Tuhaf Modern Müzik Aleti

Electroencephalophone, beyin dalgalarını sese dönüştürür.

Dinlemek için tıklayın..

Hydraulophone

8 Tuhaf Modern Müzik Aleti

Enstrümandaki deliklerden su dışarı akar ve müzisyen, her bir akışı engellemek veya yönlendirmek için parmaklarını kullanarak, ses üreten iç mekanizmaları (diskler, şaftlar veya valfler) tetikler. Başka bir deyişle, nefesli çalgılar gibi çalışır, ancak rüzgarın yerini su alır..

Dinlemek için tıklayın..

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!

Erturgut Sanat Ailesini her zaman ziyaret edebilirsiniz.