Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Yeni Başlayanlar İçin 4 Basit Gitar Gamları konusunu ele alacağız. Gitar yolculuğunuz boyunca “gamlar” kelimesini duymuş olabilirsiniz, ancak özellikle yeni başlayanlar tam olarak ne olduklarını bilemeyebilirler. 

Gitar gamları, parmak gücünü ve el becerisini geliştirmenize yardımcı olan artan veya azalan sırayla çalınan notaların organize edilmiş dizileridir. Gitar gamları uygulamak aynı zamanda klavyenizdeki notalara daha aşina olmanızı sağlar, bu müzik kulağınızı geliştirir ve kendi orijinal şarkılarınız için melodiler oluşturmak için bir çerçeve sağlar.

Gitar Kursu hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın.. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için bize ulaşın ve hemen randevu alın!

El becerinizi geliştirecek ve klavyede yolunuzu bulmanıza yardımcı olacak bazı kolay gamları öğrenmek için bu kullanışlı kılavuzları kullanın!

4 Basit Gitar Gamları

Mi Minör Pentatonik

Yeni Başlayanlar İçin 4 Basit Gitar Gamları

Bir pentatonik gam, özellikle rock ve blues riffler, sololar ve melodiler için bilmeniz gereken popüler bir beş notalı gamlardır. Mi minör pentatonik skala için, birince ve on ikinci pozisyonda iki oktavda öğrenmek çok kolaydır ve perde-el gücünüz konusunda size yardımcı olur. Led Zeppelin’in “How Many More Times”, AC/DC’den “Back in Black” ve Link Wray’den “Rumble” bu gamda çalınan çıkan birkaç popüler şarkı.

Do Majör Gamı

Yeni Başlayanlar İçin 4 Basit Gitar Gamları

Do majör ölçeğine incelemek, Do gamını anlamanıza yardımcı olacaktır ve herhangi bir diyezi ve bemol olmadığı için, müzik bestelemenin harika bir giriş yoludur. Ve tüm majör gamlarını çıkarmak için tam adım / tam adım / yarım adım / tam adım / tam adım / tam adım / yarım adım formülü izlemeniz gerekir. Bu yöntemi kullanarak gerçekten “Twinkle Twinkle Little Star” çalabilirsiniz.!

Sol Majör Gamı

Yeni Başlayanlar İçin 4 Basit Gitar Gamları

Do majör ölçekte gibi, Sol majör gamını çalmak için de tam adım /tam adım / yarım adım / tam adım / tam adım /tam adım/ yarım adım formülü takip edebilirsiniz..

Ama yine, tüm notaları düzgün bir şekilde perdelemek için altı telin tümünü kullanmak daha yaygındır ve aynı zamanda serçe parmağınızda güç oluşturmanıza yardımcı olur.. Çeşitlilik için Sol minör pentatonik gamı çalmayı öğrenin.

Mi Armonik Minör

Yeni Başlayanlar İçin 4 Basit Gitar Gamları

Mi armonik minör gamı sololarınızı süslemenizi sağlar ve, klasik, caz ve metal müzikte sıkça kullanılır. 

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!

Erturgut Sanat Merkezine sadece eğitim almaya değil, sohbet etmeye, eğlenceli vakit geçirmek amacıyla da gelebilirsiniz..