Erturgut Sanat bugün sizler için 360 Derece Fotoğraf Çekmek Kullanılan Ekipmanları inceliyor.. Fotoğraf sanatı ve temelinde fotoğrafçılık her gün farklılaşan ve gelişen bir alandır. Bu alanda ister hobi amaçlı, isterseniz de ticari amaçlı olsun pek çok fotoğraf çekim türü de geliştirilmiştir. 360 derece fotoğrafçılık da genellikle ticari amaçla yapılan çekimlerde kullanılan bir fotoğrafçılık türüdür. 

Aslında hobi amaçlı olarak pek çok akıllı telefon 360 derece fotoğraf çekme özelliğine sahiptir. Fakat bu çekimleri ticari amaçla kullanmak genellikle çok zordur. Bunun en önemli nedeni de tabi ki fotoğraf makinelerinin çekim boyutları ve kalitesidir. 

Bu nedenle, bugünkü yazımızda dijital bir fotoğraf makinesi ile 360 derece fotoğraf çekerken kullanılan ekipmanları sizler için derledik. Bu ekipmanlar hem çekimin kalitesini arttırmakta hem de işinizi bir hayli kolaylaştırmaktadır. 

Fotoğrafçılık Kursu hakkında ayrıntılı bilgi için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp randevu alın..

Hazır mısınız? O halde başlayalım….

360 Derece Fotoğraf Çekmek Kullanılan Ekipmanlar

Balıkgözü Lensler

360 Derece Fotoğraf Çekmek İçin Kullanılan Ekipmanlar

360 derece fotoğraf çekerken ve sanal turlar oluştururken kullanmanız gereken en önemli ekipmanlardan biri de hiç kuşkusuz lenslerdir. Doğru lensi seçmek iyi bir sanal tur ya da 360 derece fotoğraf için son derece önemlidir. 

Balıkgözü lensler bu tür fotoğraflar için son derece kullanışlı olan lens modelleridir. Örneğin, Canon kullanıcıları, örneğin Nikon Dslr’lere de uyan Canon balıkgözü 8-15 mm f/4 veya Sigma 8 mm f/3.5 ile son derece başarılı pozlamalar yapabilirler. 

Aynı şekilde Nikon DX fotoğraf makineniz varsa Nikon AF DX 10.5 mm, f2.8 veya 16 mm, f/2.8 versiyonu gibi modeller arasından seçim yapabilirsiniz.

Tripod Ve Panoramik Kafa

360 Derece Fotoğraf Çekmek İçin Kullanılan Ekipmanlar

Kamerayı 360 derece döndürmek ve fotoğrafları paralaks noktası olmadan üst üste getirmek için bir panorama kafasına da ihtiyacınız vardır.

Temel olarak, tüm fotoğraflar aynı noktadan çekilmelidir ve bu nedenle bir tripod ve panoramik kafa kullanmak çok önemlidir. Aksi takdirde, fotoğrafları bir araya getirmek imkansızdır.

Uzaktan Kumanda  

360 Derece Fotoğraf Çekmek İçin Kullanılan Ekipmanlar

360 derece yani bir bakıma da panoramik fotoğraflar çekmek, sanal turlar yapabilmek için ihtiyacınız olan bir diğer ekipman ise deklanşörü uzaktan da kontrol edebileceğiniz bir kumandadır. Yani bir diğer anlamı ise harici bir deklanşör kullanmaktır. 

Bunun en önemli nedeni tabi ki ufak bile olsa deklanşöre basarken yaşanabilecek sarsılmaların önüne geçmektir. Böylece tüm pozlamalarınız istediğiniz sabitlikte olur ve sonrasında birleştirmek çok daha kolaylaşır. 

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!

Erturgut Sanat Ailesini her zaman ziyaret edebilirsiniz.