Çevrimiçi müzik dersleri almayı düşünmediyseniz bile, şimdi tam zamanı! Yeni bir enstrüman çalmayı öğrenmek size zihinsel huzur getirebilir ve rahatlamanıza ve (şimdilerde çokça ihtiyaç duyulan) iyimserliğinizi yeniden kazanmanıza yardımcı olabilir.

Online Eğitim Geleceğimiz

Online Müzik Dersi

Pandemi sürecinde daha fazla boş zamanınız olduğundan, oturup bugün pratik yapmaya başlamamak için de bahaneniz yok!

Hala emin değilseniz, online müzik dersleri almak için 10 iyi nedeni şimdi, tam da burada sizler için listeleyeceğiz…

1: Esneklik

Yerel olarak ders alırken öğrenciler ve eğitmenler işe gidip gelmek için ekstra zaman ayırmalı ve tüm bu hengamede ortak zaman diliminde buluşma konusunda anlaşmalıdır. Öte yandan, online müzik derslerini seçerseniz, muhtemelen haftanın herhangi bir gününde veya günün herhangi bir saatinde çok daha esnek bir şekilde ders süreci oluşturabilirsiniz. Derslerinizi gerçekten sabah erken saatte mi yoksa gece yarısından sonra mı almak istiyorsunuz? Dünyanın her yerinde alanında yükselen uzman bir öğretmen bulabilirsiniz ve dünyanın neresinde olursanız olun oldukça parlak bir öğrenci olabilirsiniz!

2: Rahatlık

Online Müzik

Online müzik dersleri, bir yerlere gitmeniz gerekmemesi ve evde de ziyaretçi kabul etmeniz gerekmemesi gibi büyük bir avantaja sahiptir. Kabul edelim, müzik öğretmeniniz veya öğrenciniz evinize gelse bile, her şeyi düzenlemeniz, giyinmeniz, belki onlara bir fincan kahve ikram etmeniz gerekir. Oysa en iyi pijamalarınızı giyerek ders almak gibisi yoktur! Şimdiki gibi, zamanınızın çoğunu evde geçirmeniz gerekiyorsa, bundan en iyi şekilde yararlanmaya çalışın!

3: Fiyatlandırma

Öncelikle, YouTube ve benzeri yerlerde ücretsiz eğitici videolar bulabilirsiniz bu doğru, ancak bunlar online müzik dersleri DEĞİLDİR. Kişiselleştirilmiş bir talimat istiyorsanız, herhangi bir enstrümanla mevcut seviyenizi geliştirmenize yardımcı olacak egzersizler sağlarken, performansınızı dinleyip hatalarınızı düzeltebilecek bir eğitici istiyorsanız, bu hizmet için ödeme yapmanız gerekecektir. Bununla birlikte, online müzik dersleri genellikle sınıf derslerinden daha ekonomiktir, çünkü çoğunlukla öğretmenin işe gidip gelmek zorunda kalmaması ve daha kısa sürede daha fazla ders verebilmesi gibi unsurları barındırır.

4: Size Özel

10 Maddede Online Müzik Derslerinin Avantajları

Her türden online kurslar, size ne öğrenmek istediğinizi ve ne kadar hızlı öğrenmek istediğinizi seçme şansı sunar. Bazı zorluklarla karşılaşırsanız, öğretmen sizi bekleyebilir ve size takviye sağlayabilir; bu, bir programı takip etmesi gereken grup derslerinde olması muhtemel olmayan bir şeydir. Alternatif olarak, planlanandan daha hızlı öğreniyorsanız, içerikler de ihtiyaçlarınıza göre uyarlanacaktır.

5: Zaman kazandırır

Müzik derslerine kaydolmayı düşünüyorsanız, enstrümanınız da hazırsa ve harika bir öğretmenle zamanını en yararlı biçimde değerlendirebilirsiniz. Belki de ilk dersinizin tadını çıkarmak için yine de önümüzdeki haftayı beklemeniz gerekiyordur. Ama biliyor musunuz? Alanında uzman pek çok müzik eğitmeni şu anda müsait. Ya siz neyi bekliyorsunuz! Daha fazla zaman kaybetmeden harekete geçin!

6: Zamanınızı daha iyi düzenlemenize yardımcı olur

Bugünlerde, sosyal izolasyonun sert gerçekliği ile karşı karşıyayız. Çoğumuz bu zamanları yeni şeyler öğrenmek, evde olmaktan zevk almak ve asla yapacak vaktimiz olmayan şeyleri yapmak için kullanıyoruz. Bu süreçte pozitif kalmak çok önemlidir! Pozitif kalabilmenin anahtarlarından biri ise bir rutini sürdürmektir: aynı anda uyanmak, evi temizlemek, bazı işleri yapmak vb. Bu anlamda, online bir kurs almak, izolasyon rutininize harika bir katkı sağlayabilir, ve hatta sizi ayakta tutacak bir şey olabilir. . Müzik hakkında daha fazla konuşmak istiyorsanız, pratik yapmak için zaman ayırın!

7: Daha fazla seçenek mevcut!

10 Maddede Online Müzik Derslerinin Avantajları

Bir müzik öğretmeni arıyorsanız ve yerel kurs merkezleriyle sınırlıysanız, tam olarak aradığınız şey olmayan biriyle yahut bir kurumla anlaşmanız gerekebilir. Öte yandan, online müzik dersleri dünyanın her yerinden herhangi bir öğretmenden ders almanıza izin verecektir! Demek büyük büyükbabanızdan miras aldığınız sazı çalmak istediniz, ama bunun yanında trompete de geçmek mi istiyorsunuz? Artık teknoloji sayesinde, her zaman hayalini kurduğunuz kursu alabilir ve gerçek bir müzisyenle öğrenebilirsiniz!

8: İşe gidip gelmek yok

Çevrimiçi bir müzik dersi, dışarı çıkmamak, toplu taşıma araçlarına binmemek ve böylece gerekli süreleri azaltmak anlamına gelir. Hem siz hem de eğitmeniniz evinizden çıkamıyorsanız, çevrimiçi müzik derslerinin en iyi yol olduğundan az önce bahsetmiştik. “Ama benim müzik öğretmenim sokağın tam karşısında yaşıyor” diyebilirsiniz. Tamam, ama pandemi bir şaka değil ve tehdit unsuru olmaya devam ediyor! Ayrıca evde kalman gerekmeseydi bile, bir kar fırtınasının ortasında dışarı çıkmak her zaman kaçınmamız gereken bir şey olurdu, değil mi?

9: Mükemmel miktarda sosyal etkileşim

Bazı insanlar geleneksel kursların sosyal etkileşim için daha iyi olduğunu varsayabilirken, gerçek şu ki, hepimiz aynı değiliz. Utangaç biri, bir sınıfa girmeden sohbete veya forumlara katılabileceğiniz çevrimiçi bir kurstan gerçekten yararlanabilir. Bazı kişilikler çevrimiçi derslerle daha iyi çalışır!

10: Etkinlik

Son olarak, online eğitim sadece en yeni trendlerden değildir, aynı zamanda etkilidir! Çevrimiçi derslere kendini adamış öğrenciler, geleneksel sınıf derslerine katılanlardan çok daha fazlasını öğrenirler. Bunun nedeni, kolaylık, kaynak kullanılabilirliği ve her şeyden çok, her öğrencinin kendi öğrenme süreci üzerinde sahip olduğu kontroldür. Çevrimiçi öğrenmenin, daha önce bahsettiğimiz birçok nedenden dolayı (işe gidip gelme yok, daha az dikkat dağıtıcı vb.) Daha az stresli olduğu kanıtlandı ve öğrenciler, düzenli, yüz yüze derslere devam eden akranlarından aynı veya daha yüksek notlar alabiliyorlar.

Artık bir online müzik öğretmeni bulmak için 10 harika nedeniniz var. Ve doğru yerdesiniz: bizi arayabilir ve bugün o enstrümanı öğrenmeye başlayabilirsiniz! Kendinize iyi bakın ve bu zamanlardan en iyi şekilde yararlanın.

Unutmayın!

Çevrimiçi öğrenme eğitimin geleceğidir!

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

+ Telefon – Sabit: 0232 368 88 08    / Sabit telefonumuza 12.00 ile 20.00 saatleri arasında ulaşabilirsiniz.

+ Telefon – Mobil: 0507 95 96 333   / Mobil telefonumuza  9.00 ile 23.00 saatleri arasında ulaşabilirsiniz, veya istediğiniz her saat sizi aramamız için mesaj bırakabilirsiniz.
+ Whatsapp: 0507 95 96 333
+ Mail: msn@erturgutsanatmerkezi.com

Sosyal Medya:

+ Twitter: www.twitter.com/ErturgutSanat
+ Instagram: 
www.instagram.com/ErturgutSanat
+Facebook: 
www.facebook.com/ErturgutSanat 

+Telegram Kanalı: https://t.me/kultursanathaberleri

Youtube: www.youtube.com/ErturgutSanat
Foursquare: Erturgut Sanat
Skype: erturgutsanat (online dersler için)
+ Grup: Erturgut Sanat
+ Android Uygulama: Erturgut Sanat

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İsteyen herkes doğru eğitimle bir müzik aleti çalabilir, resim çizebilir, tiyatro oyunu sahneleyebilir, güzel fotoğraflar çekebilir. Bunları yapabilmek için yetenekli doğmak zorunda değilsiniz, sanat merkezimize başvurduğunuzda bunları yapabilmek için zaten gerekli tüm eğitimi alacaksınız. Sizin gelişiminize en uygun programı hazırlayıp sizlere sunduğumuz için gerekli tüm bilgiyi edineceksiniz.

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır.
Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz. Ayrıca yazının devamını da okuyup ulaşım konusunda daha daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.