Erturgut Sanat ailesi olarak bugün sizler için Gitar Askısı Nasıl Takılır? konusunu ele alacağız.. Gitar askısı, gitaristlerin ve basçıların çalarken bir gitarı veya bas gitarı tutmasına ve desteklemesine izin veren bir müzik aleti aksesuarıdır. Bir gitar askısı, bir gitarın gövdesine bağlar veya kayış pimleri ile bağlanır ve gitarı sabit tutarak ellerinizi gitar çalmak için serbest bırakır. Kayış düğmeleri olarak da adlandırılan kayış pimleri, gitar gövdesinin altında ve çoğu durumda gitar boynunun tabanında bulunan çelik pimlerdir.

Gitar askıları için yaygın olarak kullanılan malzemeler arasında deri, pamuk, süet veya naylon bulunur. Kişisel tercih, hangi tür kayışın sizin için en iyi olduğunu belirler, ancak çaldığınız gitarın türü de bir faktördür. Deri kayış, ağır bir gitar için en iyi sonucu verirken, pamuk ve naylon, akustik gitarlar ve mandolin veya banjos gibi diğer hafif, telli çalgılar için iyidir. Sonuç olarak, uygun bir gitar askısı enstrümanın ağırlığını taşıyabilir, farklı boyut ve türdeki gitarları barındırmak için ayarlanabilir bir askı uzunluğuna sahiptir ve uzun süre rahat hissettirir.

Gitar Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için Buraya Tıklayın. Ayrıca Ücretsiz Deneme Derslerimize katılmak için hemen bize ulaşıp randevu alın! Bunun yarısı gitar askısı sorunu yaşıyorsanız veya aklınızdaki soru işaretlerini gidermek için bize ulaşmanız yeterli. Deneyimli uzman öğretmenlerimiz her konuda size yardımcı olmak için telefonda bekliyor olacak

Gitar Askısı Nasıl Takılır?

Elektro Gitara Askı Nasıl Takılır

Gitar Askısı Nasıl Takılır?
Gitar Askısı Nasıl Takılır?

Çoğu elektro gitarda, kayışı gitara takmak için iki kayış pimi bulunur. Bir gitar askısını bir elektro gitara sabitlemek için şu adımları izleyin..

Alt kayış pimini bulun: Alt kayış pimini bulmak için, gitarınızı dikey olarak tutun (gitar tellerini tutan mandalları ve düğmeleri içeren klavyenin üzerindeki parça üste gelecek şekilde) tavana doğru çevirin. Gitarın gövdesini tutun ve gövdenin altındaki gitar askısı düğmesini bulun.
Üst kayış pimini bulun: İkinci kayış pimini gitar gövdesinin üst kıvrımında veya boynuzunda, gitarın boynunun gövdeyle birleştiği yerin yakınında bulabilirsiniz. İkinci kayış pimi, gitarın boynunun tabanında bulunan boyun ekleminde veya topukta da olabilir.
Her bir pime kayışın hangi ucunun takılacağını belirleyin: Tasarımlı veya işlemeli logolu kayış uçları, üst kayış pimine sabitlenmelidir. Kayışınızın ayarlanabilir bir tokası varsa, kayış katmanlarının üst üste geldiği ucu gitarın altındaki pime bağlayın.

Kayışı takın: Gitar askısının her iki ucundaki askı deliklerini bulun ve pimi delikten geçirerek alt pimin üzerine bir delik itin. Kayış deliğini üst kayış piminin üzerine itin. Gitar gövdesini tutarken, her bir pime güvenli bir şekilde bağladığınızdan emin olmak için her pimin yanındaki kayışı çekin.
Kayışı ayarlayın: Kayışınızın ayarlanabilir bir tokası varsa, kayışı istediğiniz uzunluğa ayarlamak için tokayı kaydırın. Ellerinizi boyun boyunca kolayca hareket ettirebilmeniz ve telleri rahatça tıngırdatabilmeniz gerekir.

Akustik Gitara Askı Nasıl Takılır?

Gitar Askısı Nasıl Takılır?
Gitar Askısı Nasıl Takılır?

Kayış pimini bulun: Çoğu akustik gitarda, gitar gövdesinin altında bulunan yalnızca bir kayış pimi bulunur. Gitar gövdesini tutun ve bu alt kayış pimini bulun.
Diğer kayış ucunu nasıl takacağınızı seçin: Akustik gitarda ikinci bir kayış piminin olmaması, karşı kayış ucunu sapa bağlamanız gerektiği anlamına gelir. Diğer kayış ucunu mesnede bağlamak için deri veya kalın dantel gibi bir malzeme şeridi kullanabilirsiniz. Birçok gitar kayışı, diğer ucunu bağlamak için bu ekstra malzemeyle birlikte gelir veya sap etrafında dönen ve ek bir pimi olan bir kayış adaptörü kullanabilirsiniz.
Kayışı alt pime takın: Kayış deliğini kayış piminin üzerine iterek kayışı alt pime takın.
Kayışı mesnede takın: Kayışın diğer ucuna bir malzeme şeridi takmak için, kayış deliğinden geçirin ve şeridin karşı ucunu sap üzerindeki iplerin altından ve klavyenin üstünden, ancak ilk akort mandalının altından besleyin. Şeridi güçlü bir çift düğümle sabitleyin.
Bir kayış adaptörü kullanıyorsanız, bunu sapa takın: Bir malzeme şeridi yerine bir kayış adaptörü kullanıyorsanız, adaptörü klavye ve ilk akort mandalı arasında mesnet üzerindeki tellerin altından geçirin. Ardından, takılı kayış pimini kayış deliğinden geçirin ve parçayı mesnetin etrafındaki parçayı adaptörün kayış pimine sabitleyin.

Erturgut Sanat Merkezi / Karşıyaka İzmir

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir