Erturgut Sanat olarak bugün sizlerle eğlenceli bir konuyu, Burçlarınıza Göre En İyi Enstrüman konusunu ele alacağız.. İnsanların olduğu gibi enstrümanların da bir karakteri vardır. İnsan ve enstrüman karakterlerinin eşleştiği listemize göz atarak belki de sizi en iyi yansıtan enstrümanı bulabilirsiniz.. Evet hazırsanız başlıyoruz :)

Kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgi için Buraya Tıklayın..

Burçlarınıza Göre Enstrümanlar

Koç – Saksafon

Burçlarınıza Göre En İyi Enstrüman

Koç, doğası gereği rekabetçi ve çok tutkuludur. Saksafon, çok yönlü olduğu kadar popüler bir enstrümandır, bu da müzik söz konusu olduğunda her şeyin en iyisi olduğu anlamına gelir. Çok maceracısın ama bazen çabuk sıkılıyorsun. Dört farklı saksafon türü vardır ve bunlar arasında geçiş yapmak nispeten kolaydır, bu nedenle seçenekleriniz asla tükenmez.

Saksafonlar genellikle en havalı parçaları alır (özellikle cazda), bu yüzden her zaman eğlenceli ve eğlencelidir. Saksafonun geniş bir yelpazesi olduğundan, sevdiğiniz şarkıların hepsini çalabilirsiniz. Popülerliği nedeniyle, sizi en iyi olmak için pratik yapmaya teşvik edecek çok fazla rekabet var. 

Boğa – Tuba

Burçlarınıza Göre En İyi Enstrüman

Boğa, sen her zaman güvenilirsin. Tuba, herhangi bir grubun temelidir. Bas hattını tutan tuba olmadan, grup dağılır. Herkesin hızına ayak uyduruyorsun ve dramaya dahil olmaktan hoşlanmıyorsun. Senin rolün sıkıcı görünse de, en önemlisi bu. Herkes seni dinler. Bazen inatçı görünebilirsin ama tuba çalıyorsan sorun değil. 

Bir tuba çalıcısı olarak, bazen çok hızlı veya çok yavaş çaldıklarında bandı düzeltmeniz gerekir. İtici güç sizsiniz ve herkes istese de istemese de sizin hızınızda gitmek zorunda. Topluluğun geri kalanına örnek olmak için doğru tempoda gittiğinizden emin olmak sizin işiniz. İstikrarlı ve güvenilir kişiliğinizle grup, dost canlısı bir Boğa’nın ellerinde güvende olacak. 

İkizler- Perküsyon

Burçlarınıza Göre En İyi Enstrüman

İkizler, en büyük özelliklerinden biri de uyumlu olmanızdır. Vurmalı çalgıcılar, nasıl çalınacağını bilmeleri gereken çok çeşitli enstrümanlara sahiptir. Buna her türlü davul, zil, ksilofon, üçgen ve ıslık da dahildir. Sen pastanın kremasısın! Vurmalı çalgılar, bir gruba hayat veren şeydir. 

Vurmalı çalgılar tuhaf ve yaratıcıdır, bu nedenle vurmalı çalgılar her gün yeni şeyler denemenizi sağlar. Bazen kararsız olabilirsiniz ama bir perküsyoncu olarak asla tek bir enstrümana bağlanmak zorunda değilsiniz.

Yengeç – Yan Flüt

Burçlarınıza Göre En İyi Enstrüman

Yengeç, duygularınızla çok uyumlusunuz. Bir enstrüman çalma bağlamında, bu iyi bir özelliktir! Yan Flüt kulağa güzel, duygusal ve aşkın geliyor. Yavaş ve lirik yan flüt soloları bazen dinleyicileri gözyaşlarına boğabilir, özellikle de müzisyen performanslarına kalbini verirse.

Her enstrümanda olduğu gibi flütün de sorunları vardır. Çok sıcak veya çok soğuksa flüt akorttan çıkabilir. Her enstrümanın akordu bozulabilir, ancak flüt küçüktür ve neredeyse diğer enstrümanlardan çok daha hızlı akorttan çıkar.

Yengeç, bazen biraz fazla duygusal olabilirsin ve bir adım geri atıp çevreni dinlemen gerekebilir.Flütçüler, grubun geri kalanıyla uyum içinde kalabilmeleri için sürekli olarak kendilerini ve birbirlerini dinlemek zorundadırlar. Tüm flütler birbiriyle uyumlu olduğunda kulağa güzel ve ahenkli gelir. 

Aslan – Trombon

Burçlarınıza Göre En İyi Enstrüman

Aslanlar eğlenceyi seven ve cesurdur. Her zaman yüksek sesli ve gururlusun! Dışarıda en çok görünen enstrümanlardan biri trombondur. Sert ve gürültülüdürler ve ses çıkarmaya başladıklarında utanmazlar. Her tromboncu, tıpkı aslanlar gibi çekici ve eğlenceliydi. 

Bir Aslan olarak, dışarıda olmaktan korkmuyorsunuz! Trombonlar tüm müzik türü için kullanılır. İçinde bulundukları her toplulukta göze çarpıyorlar. Trombon biraz zor çünkü basılacak düğme yok. Seslerini değiştirmenin yolu, ağzı hareket ettirmektir. Bir kere alışınca trombon çalmak eğlenceli hale geliyor! Trombon çalanlar her zaman en çok eğleniyormuş gibi görünürler. Aslanlar tıpkı bir tromboncu gibi eğlenceyi seven ve iyimserdir. 

Başak- Obua

Burçlarınıza Göre En İyi Enstrüman

Başak, kibarsın ve çok fazla telaşa kapılmadan çok çalışıyorsun. Obua, öğrenilmesi en zor enstrümanlardan biridir, ancak getirisi buna değer. Zarif ve güzel. Obua çalan nadir ve zor bulunur, ancak bir tanesine sahip olmak herhangi bir gruba derinlik ve renk katar. Obua soloları, topluluk üzerinde güzellik ve zarafetle parlamanız ve uçmanız için bir şanstır. Öğrenmesi çok zor bir enstrüman ama bir süre sonra sesinin güzelliğiyle öğrenmenin kaosunu anlayacaksınız. 

Obua çalanlar çok nadir olduğu için rekabet yok. Sadece siz ve enstrümanınız. Bu iyi birşey! Dramatik veya çok rekabetçi değilsin ama mükemmeliyetçisin. Bölümünüzde rakiplerin olmaması size enstrümanınızı gerçekten tanıma ve ne çaldığınızı anlama şansı veriyor.

Terazi – Kontrbas

Burçlarınıza Göre En İyi Enstrüman

Terazi, dengeli ve adil olduğunuz için ödüllendiriliyorsunuz. Her zaman başkalarını kendinizden önce koymaya isteklisiniz. Tipik olarak, sessiz bir gözlemci olarak görülüyorsunuz. Kontrbas, bir tubaya çok benzer, ancak çok daha sessizdir. Kontrbas, grup için sabit bir tempo tutmak için kullanılır. Enstrümanınız çalmak için nefesinizi düzenlemenizi gerektirmediğinden, grupta olup bitenlere odaklanmak çok daha kolaydır. Dinlemek ve herkesin dengeli ve bir arada kalmasını sağlamak çok daha kolay.

Yüzünüzü kapatan hiçbir enstrüman olmadan, şefin ne yaptığını gerçekten görebilir ve bandın çok hızlı veya yavaş gitmediğinden emin olabilirsiniz. Ayar izin veriyorsa, bir tuba oyuncusuna grubun ihtiyaçlarına göre hızlanmasını veya yavaşlamasını söyleyebilirsiniz. Terazi, çok adil ve büyük resme bakmayı gerçekten seviyorsunuz. Kontrbas çalmak senin için harika olurdu! Caz yapmaya karar verirseniz, gerçekten harika doğaçlama sololar çalabilirsiniz!

Akrep – Trompet

Burçlarınıza Göre En İyi Enstrümanlar

Koç gibi, çok tutkunuz var ve umursadığınız şeyler söz konusu olduğunda öncüsünüz. Açık sözlüsün ve doğruyu söylüyorsun. Trompetçiler sana çok benziyor Akrep. Trompet, birçok caz, marş, tantana, bando ve pop müzikte gösterinin yıldızıdır. Çok sayıda trompet solosu ve özelliği var, bu yüzden size bağımsız olma ve sıkı çalışmanızın parlamasına izin verme fırsatı veriyor.

Akrep, bazen insanların sana yaklaşmasını zorlaştıran duygusal engeller koyarsın. Herhangi bir enstrüman için çevrenizdeki diğer müzisyenlere güvenmeniz önemlidir. Bir toplulukta, grubunuzdaki diğer insanları dinlemeniz gerektiğini ve destek için diğer trompetçilere yaslanmanız gerekebileceğini unutmayın. Her zaman bağımsız olamaz ve kendi ritmine göre çalamazsınız. Başkalarıyla (özellikle diğer trompetçilerle) oynadığınızda, bir solo kadar havalı olabilir!

Yay – Klarnet

Burçlarınıza Göre En İyi Enstrümanlar

Yay, maceracı ve güçlü iradeli biri olarak biliniyorsunuz. Kendi işinizi yapmaktan korkmuyorsunuz. Klarnetler sessiz olsalar da caz ortamlarına benzersiz bir hava katarlar. Klarnet tipik olarak bir caz enstrümanı değildir, ancak özellikle caz klarnet için soloları olan şarkılar vardır. 

Fırsat verildiğinde, Yaylar büyük ruhlarını gösterir ve yüreklerini ortaya koyarlar. Bazen çok ileri gidersin ve takılıp kalırsın, bu yüzden başkalarına da dikkat ettiğinden emin ol. Klasik bir ortamda klarnet büyüleyici veya coşkulu olabilir. Klarnetin pek çok farklı tadı ve kullanım şekli var, her şey onu nereye götürmek istediğine bağlı, Yay!

Oğlak – Korno

Burçlarınıza Göre En İyi Enstrümanlar

Oğlak, doğası gereği mükemmeliyetçisin. Kuralların olmasını seviyorsun ve çalışkansın. Korno çalmak çok kesin bir sanat biçimidir. Sadece doğru tuşlara bastığınızdan emin olmak zorunda değilsiniz, aynı zamanda elinizin çanın tam içinde olduğundan emin olmalısınız. Alışmak biraz zor ve sizi hayal kırıklığına uğratabilir, ancak disiplin sizi bunalmanızı engeller. 

Doğru teknikleri izlerseniz korno çalmak ikinci doğa haline gelir. Sadece kulağa parlak ve davetkar gelmiyor, aynı zamanda kornolar da alabileceğiniz en havalı parçalardan biri olan saksafonlarla aynı parçaları paylaşıyor!

Kova – Fagot

Burçlarınıza Göre En İyi Enstrümanlar

Her Kova benzersizdir ve benzersizdir. Fagot çoğu grupta bulunması zor bir enstrümandır. Garip görünümü ve eşsiz sesi ile dinleyicilerin dikkatini çekeceği kesin. Bir topluluk ortamında, fagot arka plana yerleşir, ancak kendi başına melodi çıkarma şansı bulduğunda gerçekten parlar.

En büyük nefesli çalgılardan biridir ve bir obua kadar karmaşıktır. Kova, çok aksiyon odaklısın ve her türlü zorluğa atlatabilirsin. Fagot öğrenmek zor ama alışınca buna değecek! Kova gibi, fagot da ilginç ve kendi kategorisinde. Nefesli olsa da,tipik olarak daha düşük pirinç enstrümanlara benzer parçalar çalar. 

Balık – Euphonium

Burçlarınıza Göre En İyi Enstrümanlar

Balık burcu, burçların en bilgesi ve en derini olarak biliniyorsunuz. Duygularınızla gerçekten uyum içindesiniz ve çoğu zaman arkanıza yaslanıp başkalarını dinlemeyi seviyorsunuz. Bir euphonium (bariton kornası olarak da bilinir), temelde küçük bir tuba olan alçak pirinç bir enstrümandır. İsmiyle tanımasanız da film müzikleri ve senfoniler gibi şeylerde kullanılıyor. Karanlık ve derin bir sesi var, neredeyse soğuk bir kış gecesinde şöminenin önünde oturmak gibi.

Balık, derin düşünürsünüz ve çok idealistsiniz. Euphonium çalmak, arkanıza yaslanıp bir müzik fonu oluştururken arkanıza yaslanıp birlikte çalışan tüm parçaları dinleyebileceğiniz anlamına gelir. Bir euphonium solo aldığında, her zaman alçak, derin ve hassastır; neredeyse sarılmak gibi.

Her Şey Bir Yana

Mutlaka sevdiğiniz enstrümana yönelmenizi öneririz. Dinlediğiniz müzik türü neyse mutlaka o müzik türüne uygun enstrümanlar çalın. Eğer enstrüman seçimi konusunda kararsızsanız sanat merkezimize gelip tüm enstrümanları deneyebilir, tüm enstrümanlarda Ücretsiz Deneme Derslerine katılabilirsiniz. Deneme derslerimize katılmak hemen için Buraya Tıklayarak bize ulaşın ve randevu alın..

Daha Fazlası İçin Bize Ulaşın

İzmirde yapılan sanat etkinliklerine, galerilere, konserlerine ve daha fazla kültür sanat haberlerine sitemizin blog sekmesini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Daha fazla enstrüman bilgilerine ulaşmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca kurslarımız hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bizi 0507 95 96 333 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da mesaj bırakabilirsiniz.

Aklınızda oluşan soru işaretlerini gidermek için direkt sanat merkezimize de gelebilirsiniz. Özellikle önceden arayıp randevu alarak ücretsiz bir şekilde hocalarımıza danışabilirsiniz. Deneme dersinde hangi sanat alanına yatkın olduğunuzu keşfedip kendinizi istediğiniz alanda geliştirebilirsiniz.

Erturgut Sanat Merkezine Nasıl Gelebilirim?

Sanat merkezimize İzmir’in her yerinden metroyla, otobüsle, vapurla ulaşım çok kolaydır. Karşıyaka dışından gelmek zor diye düşünmeyin sanat merkezimizin ulaşımı çok kolay, konumu da çok merkezidir.

İzmir’in neresinden isterseniz kolaylıkla gelebilirsiniz. Kaliteli bir eğitim istiyorsanız, mesafe bana uzak diye düşünmeden önce kesinlikle bir kez sanat merkezimizi ziyaret etmeli ve en azından bizimle bir kahve, bir çay içip sanat merkezimizde gerçekleşen eğitimler hakkında bilgi alıp, sıcak, samimi, eğlenceli sanat ortamımızı kendiniz görmelisiniz.

Karşıyaka Yelken Klübünün 300 metre, Bostanlı tarafına doğru  ilerisinde, halı sahaların çaprazında, Lion Kafe’nin yanında  zemin katta, Karşıyaka Yalı’ da sahilde yer almaktadır.

Aynı zamanda msn@erturgutsanatmerkezi.com mail adresimizden de bize ulaşıp hemen geri dönüş ile aklınızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Mutlu, umutlu, sağlıklı, sanat ve sağlıkla dolu günler dileriz..

Adres / Erturgut Sanat Merkezi Nerede?

Cemal Gürsel Caddesi (Yalı Caddesi) No: 426 Bayerler Apartmanı – Zemin Kat Daire. 1 Karşıyaka / İzmir

İzmir sanat kursları arasından, müzik kursu arayışında olanlar için, enstrüman çalıp, enstrüman kursu alıp yeni bir hobi edinmek isteyenler için, Erturgut Sanat Merkezi bir çok enstrümanın dersi sunıyor! İzmir müzik kursu bakımından çok şanslı bir yer, bir çok seçenek var! Siz de müzik kursu almak istiyorsanız Erturgut Sanat’a davetlisiniz, siz istekli olun ve gerisini bize bırakın!

Her zaman sanat merkezimize bekleriz..