Yan Flüt Nasıl Çalınır?

Bugün sizlere “Yan Flüt Nasıl Çalınır” konulu yazımızda uzun süreli araştırmalar ve profesyonel tecrübeler doğrultusunda, yan flütün nasıl çalınabileceği konusunda detaylı bilgiler vereceğiz. Bu yazıyı okuduktan sonra siz de yan flüt çalmayı öğrenmek için yapmanız ve bilmeniz gerekenleri biliyor olacaksınız ve eğer bütün bunları uygularsanız, kısa süreler içerisinde yan flüt öğrenebileceksiniz.

Yan-Flüt-Nasıl-Çalınır

Bu yazıda bulabileceğiniz konu başlıkları şunlardır;

♦ Yan Flüt Nasıl Çalınır?

♦ Yan Flüt Satın Alın

♦ Yan Flütü Takıp Sökmeyi Öğrenin

♦ Yan Flüt Egzersizlerini Uygulayın

Dilerseniz sizler için uzun süreli araştırmalar ve tecrübelerimiz dahilinde hazırladığımız “Yan Flüt Nasıl Çalınır?” isimli yazımıza geçiş yapıp bilgilenmeye başlayalım.


Yan Flüt Nasıl Çalınır?

Yan flüt çalabilmek için uzun süreli çalışma programları, disiplin ve profesyonel bir eğitim şarttır. Bunu bilerek bu yazıyı okumaya devam etmeniz sizin yararınıza olacaktır. Tabi ki de kendi kendinize de öğrenebilirsiniz, bu yazı bu yüzden burada fakat profesyonel bir eğitim almak, bu süreci en az 3 ay kısaltacak bir etkendir. Dilerseniz yan flüt çalmayı öğrenebilmeniz için uygulamanız gereken aşamaları ayrı başlıklar altında inceleyelim.

Yan Flüt Satın Alın

Yan-Flüt-Satın-Alın

Yan flüt çalmaya başlamak için öncelikle bir müzik mağazasından yan flüt satın almanız gerekmektedir. Eğer okuduğunuz okulda yan flüt var ise onları da kullanabilirsiniz fakat yan flüt üflemeli bir çalgı olduğu için bu pek de sağlıklı olmayacağından, para biriktirip ya da var olan paranız ile yeni bir yan flüt satın almanız daha güzel bir çözüm olacaktır. Bu konu hakkında ayrı bir yazı yazılması gerektiğini düşündüğümüz için bu konu hakkında ayrı bir yazı hazırlamıştık. Dilerseniz, sizler için en uygun yan flütü satın almanıza yardımcı olacak “Uygun Fiyata Yan Flüt Satın Alma Rehberi” isimli yazımızı okuyarak ya da sizler için yeni oluşturduğumuz video serisi olan “Yan Flüt Dersleri” isimli serimizden “Flüt Çalmaya Yeni Başlayanlar Hangi Flütü Satın Almalıdır?” isimli videomuzu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yan Flütü Takıp Sökmeyi Öğrenin

Yan-Flütü-Takıp-Sökmeyi-Öğrenin

Yan flütü çalmayı bilmek kadar, her parçasına ve işlevine hakim olmakta çok önemlidir. Yan flütünüze bakım yapabilmek ve temizleyebilmek için söküp takmanız gereklidir. Eğer bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız mutlaka öğrenmelisiniz çünkü yan flütünüzü yanlış söküp takmanız hatta doğru sökerken yanlış yerinden tutmanız bile yan flütünüze ciddi ve kalıcı hasarlar verebilir. Yan flüt hem tuşları hem de yapısından dolayı narin bir enstrümandır eğer yanlışlıkla büker ya da bir yerini çizerseniz bu sizin için hiç de iyi olmaz. Dilerseniz yan flütünüzün parçalarının isimlierini tek tek yazalım.

  • Yan flütünüze üflemenizi sağlayan ilk parçamıza verilen ad “Ağızlık”tır.
  • Yan flütünüzün üzerindeki tuşlara basmanızı ve yan flütünüzü çalmanızı sağlayan parçaya verilen ad “Gövde”dir.
  • Yan flütünüzü tutmanıza ve sesin dışarıya çıkmasına yardımcı olan parçaya verilen ad “Ayak”tır.

Yan flütünüzü nasıl söküp takabileceğinizi detaylı bir şekilde öğrenmek istiyorsanız yine “Yan Flüt Dersleri” serimizde bulunan “Flütün Parçaları Nasıl Birleştirlir?” isimli videomuzu izleyerek bilgilenebilirsiniz. Sizler için hazırladığımız bu serideki her video profesyonel eğitimler almış ve profesyonel eğitimler sunan eğitmenler tarafından hazırlanmıştır. Bu videoda duyacağınız her şey eğitim ve tecrübe ile sabittir.

Yan Flüt Egzersizlerini Uygulayın

Yan-Flüt-Egzersizlerini-Uygulayın

Yan flütü öğrenmeniz için sizlere hazırlamış olduğumuz iki adet yazı bulunmakta. Yazıların isimlerinin üzerlerine tıklayarak bu egzersizlere ulaşabilir ve uygulayarak gelişebilirsiniz.


Buıgün sizler için yan flütün nasıl çalındığına dair bir yazı hazırlamıştık, umarız sizler için yararlı olmuştur.

[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]